Televízny posol v premiére 17. mája 2020

Televízny posol v premiére 17. mája 2020

Tento rok si v máji pripomíname 75. výročie od konca druhej svetovej vojny. Preto sme si pre vás pripravili príspevky z histórie, no budeme sa tiež venovať súčasnej situácii spojenej s postupne sa uvoľňujúcimi opatreniami schválenými pre stále prítomnú pandémiu koronavírusu.

V úvode sa nám prihovorí generálny biskup ECAV Ivan Eľko. 

Branislav Tvarožek, priamy účastník Slovenského národného povstania, ktorý sprevádzal generálov Goliana a Viesta, držiteľ Radu Ľudovíta Štúra I. triedy a ocenenia Biela vrana, zároveň veriaci človek, sa s nami podelí so svojim príbehom mapujúcim priebeh povstania z prvej ruky. 

Navštívime tiež dcéru Petra Zaťka, národohospodára, blízkeho spolupracovníka Imricha Karvaša, s ktorým materiálne zabezpečili Slovenské národné povstanie. Porozpráva nám o ňom, o ich vzájomnom vzťahu, o jeho vzťahu k Bohu – v 50. rokoch bol generálny dozorca evanjelickej cirkvi. 

Od 10.5. majú veriaci opäť možnosť stretávať sa v kostoloch. Viac o uvoľňujúcich opatreniach nám povie biskup Západného dištriktu Ján Hroboň, no v krátkej ankete sa s nami o svoje postrehy podelia tiež návštevníci Služieb Božích v bratislavskej Dúbravke. 

Na záver si priblížime aktuálne informácie z prostredia Evanjelickej cirkvi augsburského vyznania na Slovensku, ktoré by nemali uniknúť našej pozornosti.

Cookies nám pomáhajú poskytovať Vám naše služby. Využívaním týchto služieb súhlasíte s ich použitím.