Rozhlasové služby Božie z Poltára 22.3.2020

Slovenský rozhlas 22. marca 2020 odvysiela prenos bohoslužieb z evanjelického tolerančného chrámu v Poltári, Novohradskom senioráte. Zaujímavosťou je, že jeho základný kameň položili presne v Tolerančnom roku 1781. Dnes má cirkevný zbor Poltár 515 členov a dve filiálky – Slaná Lehota a Zelené.

11-členný zborový spevokol vedie kaplán Branislav Balca. Počas týždňa sa Služby Božie konajú pravidelne v Domove sociálnych služieb Tilia v Slanej Lehote a v Zariadení sociálnych služieb v Poltári. Vyučovanie evanjelického náboženstva na dvoch školách navštevuje vyše 50 žiakov. Región trápi vysoká nezamestnanosť a vysťahovalectvo za prácou, čo má dopad aj na život cirkevného zboru. V súčasnosti ho administruje Ondrej Šoltés, zborový farár v Kalinove. Zborovou dozorkyňou je MUDr. Viera Račková.

Viac v týždenníku Evanjelický posol spod Tatier 11/2020.

Čísla piesní: 80, 85, 83, 643, A 30

Káže a liturguje: kaplán Branislav Balca