Rozhlasové služby Božie z CZ ECAV Čakanovce

25. augusta 2019 si budete môcť vypočuť rozhlasové služby Božie z Košického seniorátu. Vysielané budú o 9:05 na vlnách Rádia Slovensko a Rádia Regina. Spievať sa budú piesne z Evanjelického spevníka č. 195, 332, 326, 525 A/79.

10. nedeľa po Trojici, tzv. nedeľa pokánia alebo aj kajúca nedeľa má v našej evanjelickej cirkvi svoj zvláštny charakter. Počas nej si pripomíname zničenie mesta Jeruzalem v roku 70 po Kristovi. Kresťania sú touto nedeľou pozývaní k pokániu, aby aj oni snáď neupadli do podobného odmietania Krista, ako to kedysi urobil Izrael. V zahraničí niektoré evanjelické cirkvi opúšťajú myšlienku kajúcnosti a pripomínania si strašných udalostí spred dvoch tisícročí a 10. nedeľu po Trojici venujú vzťahom medzi kresťanstvom a židovstvom.