Reformačné dvojčíslo Evanjelického posla spod Tatier (č. 40-41)

Číslo prináša homíliu k Pamiatke reformácie od brata biskupa VD Slavomíra Sabola, zamyslenie k reformácii od brata biskupa ZD Jána Hroboňa, Pastiersky list Zboru biskupov ECAV. Tému reformácie reflektujú autori: Miriam Gažová, Jerguš Olejár, Ľudovít Hroboň, Nora Baráthová, Roman Porubän, Vlasta Okoličányová, Daniela Horínková a ďalší. EPST zaradil ako spomienku na profesora Igora Kišša rozhovor s ním na tému vplyvu reformácie na rozvoj diakonie. Nechýba Biblické štúdium, pokračovanie úvahy nad Službami Božími od brata seniora MYS Miroslava Hvožďaru. Reformačné dvojčíslo tiež prináša anketu Emilíe Mihočovej s novými ordinovanými duchovnými v našej cirkvi. O pravde uvažuje v homílii brat Miroslav Hvožďara st. O počiatkoch evanjelického teologického vzdelávania píše dekan EBF UK Milan Jurík. Nechýba spravodajstvo zo života cirkvi, v ktorom si EPST všíma posviacku nového evanjelického kostola v Seredi. Prostredníctvom profilov cirkevných zborov - Bratislava-Dúbravka a Žehňa vás pozývame k sledovaniu a počúvaniu reformačných Služieb Božích. Želáme požehnanú Pamiatku reformácie!