Nik Ripken - Bláznovstvo poslušnosti

EVS (Slovenské evanjelizačné stredisko) vydáva 15. novembra 2019 knižnú novinku Bláznovstvo poslušnosti od amerického misionára Nika Ripkena.

Všetci kresťania majú jedno spoločné. Keď zvestujú evanjelium a nasledujú Ježiša, určite príde prenasledovanie. Reakcia veriacich na prenasledovanie odhaľuje ich vieru a poslušnosť.
Nik Ripken vyzýva kresťanov, aby konali rovnako provokatívne, ako konal Ježiš. Kniha povzbudzuje – a zároveň pripravuje – čitateľa, aby prešiel na druhú stranu ulice alebo išiel do zahraničia a zvestoval evanjelium.
Ježišove pokyny nie sú príjemne a predstavujú možné nebezpečenstvo. Najprv nám Jeho vyhlásenie: „Posielam vás,“ dodá odvahu. Ako však máme reagovať, keď hovorí, že nás posiela „ako ovce medzi vlkov“?
Nik Ripken s manželkou Ruth a 3 deťmi slúži a káže Ježiša už viac ako 32 rokov. Po 7 rokoch služby v Malawi sa presťahovali do Keňskej Nairobi, aby začal pracovať medzi Somálskymi utečencami (1991-1997). Spolu s rôznymi tímami slúžili v Afrike aj počas vojen a hladomoru. Ku koncu ich pôsobenia v Somálsku zomrel ich 16-ročný syn na astmatický záchvat počas Veľkonočnej nedele.
Slovenské evanjelizačné stredisko (EVS) vzniklo v roku 1993 ako občianske združenie založené pri Evanjelickej cirkvi a.v. na Slovensku. Združuje ľudí, ktorí chcú s láskou porozumením a múdrosťou prinášať tomuto svetu zvesť o Božej láske.