Mimoriadny TV prenos Služieb Božích z Košarísk

Mimoriadny TV prenos Služieb Božích z Košarísk

V utorok 21. júla o 10.00 h Jednotka RTVS odvysiela mimoriadny prenos Evanjelických Služieb Božích pri 140. výročí narodenia M. R. Štefánika – z Evanjelického kostola Košariská – Priepasné.

Cirkevný zbor Košariská – Priepasné patrí do Myjavského seniorátu, v súčasnosti má 524 členov v dvoch obciach: Košariská a Priepasné. Máme jeden spoločný kostol na Košariskách a  v Priepasnom sa stretávame na nešporných Službách Božích. Časť obyvateľov Priepasného patrí do Cirkevného zboru v Brezovej pod Bradlom, oba zbory sa spoločne podieľajú na duchovnom živote v obci. V zbore pracujeme s deťmi, mládežou i dospelými. Popri zbore pracuje aj občianske združenie Živá Ratolesť, ktoré podporuje predovšetkým misijnú prácu zboru, vydavateľskú a kultúrnu činnosť.

Cirkevný zbor vznikol v roku 1871, kostol postavili a posvätili v roku 1878. Od roku 1994 je Národnou kultúrnou pamiatkou. Prvým farárom bol Pavel Štefánik, otec Milana Rastislava Štefánika. Cirkevný zbor je spojený s osobnosťou Milana Rastislava Štefánika, ktorý sa narodil na košarišskej fare 21. júla 1880 v poradí ako šieste dieťa rodičom Pavlovi a Albertíne Štefánikovcom.

V utorok, 21. júla 2020 na Službách Božích, ktoré sú venované 140. výročiu narodenia Milana Rastislava Štefánika, chceme poďakovať Pánu Bohu za túto významnú osobnosť nášho národa.
.......................................................................................................................................................

Začiatok televízneho prenosu: 10.00 h.
Kazateľ: Ján Hroboň, biskup Západného dištriktu
Liturgujú: generálny biskup Ivan Eľko, biskup Východného dištriktu Peter Mihoč, generálny duchovný OZ a OS SR plk. Viktor Sabo, plk. Milan Petrula riaditeľ úradu Ekumenickej pastoračnej služby MV SR, senior Myjavského seniorátu Miroslav Hvožďara, zborová farárka CZ Brezová pod Bradlom Lívia Lichancová.

Na organ hrá: Marta Gáborová

Účinkujú: Hudba Ministerstva vnútra SR, na klarinet hrá Vladimír Húska, na husle Matej Borovský, Hudobná skupina mládeže z Košarísk, Ľudová hudba DFS Vienok, Zvonkohra Košariská – Priepasné

Z korešpondencie M. R. Štefánika číta: Silvia Konečná

Z Evanjelického spevníka sa budú spievať piesne: 366, 563, 350, A 86

Po vstupe z televízneho štúdia bude nasledovať prenos z kladenia vencov s účasťou prezidentky Zuzany Čaputovej 11.30 – 12.30

Cookies nám pomáhajú poskytovať Vám naše služby. Využívaním týchto služieb súhlasíte s ich použitím.