EVANJELICKÝ POSOL- 8-2023

Milí čitatelia Evanjelického posla spod Tatier. Tešíme sa z nového, už poveľkonočného čísla. Nové číslo EPST vám prináša zamyslenia k oslave Kristovho vzkriesenia, rozhovor s profesorom EBF UK Imrichom Peresom, anketu ku Dňu učiteľov a tiež prvý diel o misijno-vzdelávacom diele Augusta Hermanna Franckeho. Nové číslo obsahuje viacero správ z evanjelických cirkevných zborov, ktoré môžu byť povzbudením aj pre čitateľov Posla a ich cirkevné zbory. SEM prináša vo svojej pravidelnej rubrike Naša generácia informácie o konfivýjazdoch – spolupráci tatranských zborov v práci s konfirmandmi. Prinášame vám znova pozvánky na podujatia v našej cirkvi v novej časti Posla – Kalendár podujatí. V závere čísla si zaspomíname na Pinocchia, tentokrát v bábkovom oskarovom filme Guillerma del Tora, ktorý do deja vnáša zaujímavé duchovné hodnoty. Veríme, že po Veľkej noci nájdete pri čítaní našich evanjelických novín povzbudenie, radosť zo služby na Pánovej vinici v jej najrôznejších podobách a pri ich čítaní prežijete požehnané chvíle.