Cirkevné listy 10/2019 sú už na ceste k Vám!

Október to nie je len mesiac úcty k starším. V Evanjelickej cirkvi a. v. na Slovensku je to tiež obdobie, ktoré nás volá k spomienkam, k pripomínaniu si, k pamätaniu. Je to čas pamiatok. Viacerých.

Pamiatku reformácie si pripomenieme homíliou Adriány Belanji Bielej a  pamiatky posvätenia chrámov, ktoré v uplynulých dňoch slávili mnohé cirkevné zbore, v štúdii a spomienkach na architekta Michala Milana Harminca.

Katarína Devečková nám predstaví Moby Dicka Hermana Melvilla, o ktorom svojho času sám autor uviedol, že napísal diabolskú knihu.

Snáď sa s chuťou začítate aj do recenzie na publikáciu z pera prof. J. Bándyho Farárske remeslo, ktorej cieľom je odovzdať nadobudnuté skúsenosti pre ďalšie generácie a napokon siahnete aj po celom diele.

Pravidelnú rubriku zo starých kancionálov dopĺňa A. Grešová piesňou Ježíš, věčný Bože a prof. J. Uhel ponúka v rubrike výtvarný portrét príspevok s názvom Fenomén knihy.

Pevne veríme, že si aj v tomto čísle Cirkevných listov nájdete to svoje.