PERSONÁLNE ZMENY V CZ ECAV NA SLOVENSKU

PERSONÁLNE ZMENY V CZ ECAV NA SLOVENSKU

Prinášame informáciu o zmenách v našich cirkevných zboroch od 09. 07. 2019 – do 31. 08. 2019.

Za seniora Myjavského seniorátu bol znovu zvolený:
Mgr. Miroslav Hvožďara, PhD.

Za zborových farárov boli zvolení:
Mgr. Milan Krivda (námestný farár v CZ Hrachovo - RIS) – do CZ Hrachovo (voľba dňa: 16. 06. 2019, právoplatnosť voľby dňa: 02. 07. 2019)
Mgr. Ivan Boženík (zborový farár v CZ Dobroč - NOS) – do CZ Nitra (DNS; voľba dňa: 16. 06. 2019, právoplatnosť voľby dňa: 02. 07. 2019)
Mgr. Radomír Vařák (zborový farár v CZ Stará Turá a konsenior POS) – do CZ Trnava (BAS; voľba dňa: 16. 06. 2019, právoplatnosť voľby dňa: 02. 07. 2019)
Mgr. Daniel Gdovin, zborový farár CZ Turany - TUS – do CZ Gemerská Poloma – GES (zvolený dňa: 07. 07. 2019, právoplatnosť voľby dňa: 23. 07. 2019)
Mgr. Roman Sarvaš (námestný farár v CZ Babiná – HOS) – do CZ Babiná (zvolený dňa: 07. 07. 2019, právoplatnosť voľby dňa: 23. 07. 2019)

Za zborových farárov boli znovu zvolení:
Mgr. Norbert Hajský, PhD., zborový farár v CZ Bratislava – Prievoz (BAS) – do CZ Bratislava – Prievoz (voľba dňa: 23. 06. 2019, právoplatnosť voľby dňa: 09. 07. 2019)

Zmeny na kaplánskych miestach:
Mgr. Miloslav Gdovin, duchovný správca TD pri EBF UK v Bratislave (GBÚ) - menovaný dňom 01. 08. 2019 za kaplána na farárskom mieste do CZ Svätý Kríž - Lazisko (LOS – VD)

Administrovanie cirkevných zborov:
CZ Spišská Belá od 08. 07. 2019 – Mgr. Roman Porubän, zborový farár v CZ Kežmarok
CZ Stará Turá od 15. 07. 2019 – ThDr. Peter Maca, zborový farár v CZ Moravské Lieskové
CZ Turany od 22. 07. 2019 – Mgr. Pavel Tomka, zborový farár v CZ Krpeľany

Nástup na materskú dovolenku oznámili:
Mgr. Andrea Kurčík, kaplánka v CZ Lovinobaňa – dňom 08. 08. 2019

Pokračovanie na rodičovskej dovolenke oznámili:
Mgr. Viera Šimová Šoltés, zborová kaplánka v CZ Bardejov – od 18. 09. 2019

Nástup z MD / RD oznámili:
Mgr. Višňa Tóthová, kaplánka na farárskom mieste v CZ Dudince – od 12. 11. 2019 (koniec RD dňa 04. 10. 2019; do 11. 11. 2019 dočerpáva dovolenku)

Skončenie pracovného pomeru odchodom do dôchodku oznámili:
Mgr. Ján Gdovin, námestný farár v CZ Betliar – dňom 20. 08. 2019

Pracovný pomer skončili:
Mgr. Marek Tomčik (námestný farár v CZ Rožňavské Bystré) – dňom 31. 08. 2019

Zmeny na miestach duchovných správcov:
Mgr. Miloslav Gdovin - duchovný správca TD pri EBF UK v Bratislave (GBÚ)- od 01. 08. 2019 do CZ Svätý Kríž - Lazisko

Cookies nám pomáhajú poskytovať Vám naše služby. Využívaním týchto služieb súhlasíte s ich použitím.