Stanovisko najvyšších predstaviteľov cirkví k zmene financovania cirkví

Najvyšší predstavitelia kresťanských cirkví a Ústredného zväzu židovských náboženských obcí na Slovensku vydali spoločné stanovisko k schváleniu zákona o finančnej podpore cirkví a náboženských spoločností. Prinášame ho v plnom znení.

Spoločné stanovisko najvyšších predstaviteľov kresťanských cirkví a Ústredného zväzu židovských náboženských obcí na Slovensku:
Vítame schválenie zákona o finančnej podpore cirkví a náboženských spoločností. Sme radi, že tento zákon z dielne ministerstva kultúry, ktorý je výsledkom niekoľkoročných rokovaní zástupcov cirkví a štátu, získal vysokú podporu poslancov NR SR.
Ak zákon vstúpi do platnosti, nahradí komunistickú legislatívu, ktorá sa snažila cirkvi kontrolovať. Schválený zákon sa k cirkvám a náboženským spoločnostiam stavia s rešpektom a zohľadňuje aktuálne okolnosti ich pôsobenia.

Stanislav Zvolenský,
bratislavský arcibiskup metropolita a predseda KBS,
Rímskokatolícka cirkev v SR

Slavomír Sabol,