Slávnostná posviacka kostola v Seredi

Seredskí evanjelici sa po rokoch konečne dočkali toho okamžiku, keď si budú môcť aj oni zasadnúť do lavíc chrámu Božieho k úprimnej modlitbe a chválam za túto jeho nekonečnú milosť. Veď kto by pred 15 – 20 rokmi povedal, že tento sen sa naozaj stane skutočnosťou. Ale Pán Boh koná zázraky.

A tak sa v sobotu 28. septembra 2019 v Seredi uskutoční ten malý zázrak – posviacka novovybudovaného evanjelického kostola. Slávnostným kazateľom Slova Božieho bude biskup ZD Ján Hroboň za účasti veriacich zo Serede, Trnavy i okolitých cirkevných zborov.
Z tohto miesta sa chceme srdečne poďakovať všetkým tým ľuďom dobrej vôle – veriacim i cirkevným zborom, ktorí ochotne prispievali na stavbu. Sme za to naozaj veľmi vďační. Naša vďaka patrí aj domácim viery, ktorí roky mesiac čo mesiac dávali na zbierku a viacerí z nich sa tohto okamžiku ani nedožili.
Sme nesmierne vďační matkocirkvi, bez ktorej pomoci – duchovnej, finančnej, materiálnej i odbornej - by toto diela nemohlo byť dokončené.
Dúfajme a modlime sa, aby duchovný život v Seredi v nových, lepších podmienkach napredoval a aby bol kostol vždy plný veriacich ľudí. Nech nám aj v tomto Pán Boh pomáha!