Scenár rozhlasovej pobožnosti 1.4.2020 o 17:30

Scenár rozhlasovej pobožnosti 1.4.2020 o 17:30

Farár: Boris Mišina
Kantor: Stanislav Tichý

Pieseň 103

Žalm 63, 2 – 9: Bože, Ty si môj Boh, Teba hľadám. Po Tebe prahne moja duša. Po Tebe túžim ako zem bez vody suchá a vyprahnutá. Chcem Ťa stretnúť v svätyni, aby som videl Tvoju moc a slávu.  Lebo Tvoja milosť je lepšia ako život. Moje pery Ťa budú velebiť. Za svojho života budem Ťa žehnať a v Tvojom mene budem dvíhať dlane. Keď na lôžku bdiem, spomínam na Teba a o Tebe rozjímam: Moja duša sa tak sýti a moje ústa Ťa chvália. Lebo Ty si mi býval na pomoci a v tôni Tvojich krídel plesám. Duša mi k Tebe priľnula a Tvoja pravica ma podopiera.

Pieseň 652

Modlitba

Biblický text – Lukáš 23, 39-43: A jeden zo zločincov, ktorí tam viseli, rúhal sa Mu a hovoril: Či nie si Ty Kristus? Zachráň seba i nás! Ale druhý ho zahriakol: Ani ty sa nebojíš Boha, a si celkom tak odsúdený! A my spravodlivo, lebo dostávame zaslúžený trest za to, čo sme spáchali, ale Tento neurobil nič zlého. Potom povedal Ježišovi: Pane, Ježiši, rozpomeň sa na mňa, keď prídeš do svojho kráľovstva. Odpovedal mu (Ježiš): Veru, hovorím ti: Dnes budeš so mnou v raji!

Príhovor

Modlitba

Požehnanie

Pieseň 629

Biblický text 2. Korinťanom 13, 11: Napokon, bratia a sestry: Radujte sa zdokonaľujte sa napomínajte sa, rovnako zmýšľajte, nažívajte v pokoji – a Boh lásky a pokoja bude s vami.

Cookies nám pomáhajú poskytovať Vám naše služby. Využívaním týchto služieb súhlasíte s ich použitím.