PONUKA KALENDÁROV na rok 2021

PONUKA KALENDÁROV na rok 2021

Tranoscius ponúka tradičný evanjelický nástenný a stolový kalendár. Kalendáre obsahujú liturgické farby k cirkevnému roku ECAV a mená sú uvádzané podľa oficiálneho kalendária schváleného kalendárovou komisiou Ministerstva kultúry SR, pričom nechýbajú ani mená podľa evanjelického kalendára.

Kalendáre sú zamerané na historickú a pre evanjelikov prelomovú udalosť – v roku 2021 si pripomenieme 100 rokov od oficiálneho konštituovania Evanjelickej cirkvi a.  v. na Slovensku v nových štátno-právnych pomeroch po vzniku Československej republiky. 

18. januára 1921 sa konala synoda v Trenčianskych Tepliciach, ktorá prijala Ústavu ECAV a tým potvrdila zriadenie Cirkvi evanjelickej a. v. na Slovensku. Československá vláda ústavu potvrdila 10. mája 1922 zákonom. Ústava nadväzovala na základné právne normy prvej ústavy evanjelikov v bývalom Uhorsku z roku 1893. Potvrdila synodálno-presbyteriálny systém správy cirkvi a zdôrazňovala jej demokratický charakter. V zmysle tejto ústavy sa evanjelická cirkev až do roku 1949 spravovala autonómne. 

V ponuke je aj plnofarebný tradičný Tranovský evanjelický kalendár na rok 2021 s vynovenou obálkou.

V prípade záujmu kontaktujte: manager@tranoscius.sk, 044 3240 507 alebo www.tranoscius.sk

Cookies nám pomáhajú poskytovať Vám naše služby. Využívaním týchto služieb súhlasíte s ich použitím.