Pomoc utečencom z Ukrajiny

Pomoc utečencom z Ukrajiny

Bratia a sestry, všetci prispievatelia do zbierky na pomoc Ukrajine na transparentný účet ECAV. Dovoľte, aby sme vás informovali, že časť vašich prostriedkov a darov sme prerozdelili medzi tých, ktorí pomáhajú ľuďom utekajúcim pred hrôzami vojny z Ukrajiny a poskytujú im konkrétnu pomoc vo forme ubytovania a stravy.

"Ako tri predsedníctva ECAV si uvedomujeme, že služba utečencom stojí nielen veľa času, námahy, ale aj finančných prostriedkov a v tejto chvíli nikto z nás nedokáže odhadnúť, ako dlho bude táto konkrétna služba trpiacim blížnym potrebná. Z transparentného účtu vám chceme poskytnúť finančnú pomoc, aspoň na čiastočné preklenutie obdobia, kým sa k Vám dostanú refundácie od štátu. Vyjadrujeme Vám veľké poďakovanie a rešpekt, že ste nezaváhali a od prvej chvíle ste sa zapojili do humanitárnej akcie, rozsah akej si v našej krajine a cirkvi v novodobých dejinách nepamätáme." 

Poslanci NR SR už schválili zákon o niektorých ďalších opatreniach v súvislosti so situáciou na Ukrajine – tzv. lex Ukrajina, ktorý okrem iného upravuje aj príspevok na ubytovanie odídencov. Dnes nikto nevie povedať, kedy sa poskytovatelia ubytovania utečencom reálne dostanú k tejto finančnej refundácii.

Ak by ste sa aj vy rozhodli prispieť do spomínanej zbierky, pripájame LINK na transparentný účet Evanjelickej cirkvi a. v. na Slovensku, zriadený pre pomoc ľuďom z Ukrajiny:  https://tinyurl.com/ecav-ukrajina