Poďakovanie mediálnym farárom a farárkam

Bratia farári a sestry farárky, v mene všetkých vašich cirkevníkov, v mene všetkých členov ECAV, vám ĎAKUJEM...

Ďakujem za to, že ste sa stali nositeľmi Božieho Slova bližšie k nám, napriek zatvoreným kostolom, napriek obmedzeniam...

Ďakujem za to, že ste sa vzdali strachu z kamier, zahodili obavy a predsudky, zapli mobily a vysielali...

Ďakujem za to, že v nedeľu som na Facebooku "zakopávala" o evanjelikov... (to som nedávno vnímala len ako sen)

Ďakujem za to, že ste priniesli kvalitné a hodnotné zamyslenia, príhovory, kázne, ale aj Služby Božie či domáce pobožnosti.

V sobotu ráno som začala spisovať zoznam tých z vás, ktorí ponúkli rôzne formy nedeľných pobožností. Začala som na čísle 8... Na konci vás bolo takmer 40 a som si istá, že som na niekoho nechtiac aj zabudla. Mnohí z vás ste založili aj nové Facebookové profily či YouTube kanály pre svoje cirkevné zbory, aby ste mohli byť čo najbližšie pri svojich "ovečkách". Vieme o vás a nesmierne nás povzbudzuje každý váš nový príspevok, biblické zamyslenie alebo jednoducho povzbudenie do týchto dní.
Bratia a sestry, mnohí z nás, obyčajných smrteľníkov, sme si počas voľna vyložili nohy na stoličku a zapli televíziu, alebo pri najlepšom otvorili Bibliu. Vy ste nám ukázali, ako by sme sa mohli správať. Zostať aktívny, naďalej tvoriť a byť povzbudením pre svoje okolie. Pán Boh nám v tomto náročnom období pripomenul jednu dôležitú vec, že On sa o svoj ľud postará v každej chvíli. Napríklad aj prostredníctvom svojich šikovných a obetavých služobníkov. ĎAKUJEME!

Títo ľudia sú služobníci najvyššieho Boha, ktorí vám zvestujú cestu spasenia. Sk 16,17

V mene všetkých evanjelikov,
Jana Nunvářová,