Nové predsedníctvo prevzalo úrad

Dňa 8. januára 2019 sa na Generálnom biskupskom úrade konalo preberanie úradu novým predsedníctvom ECAV, generálnym biskupom Ivanom Eľkom a generálnym dozorcom Jánom Brozmanom. Po štandardných administratívnych úkonoch a podpísaní preberacieho protokolu sa o 14:00 hod. konalo stretnutie so zamestnancami GBÚ. Pozvaní boli a stretnutia sa zúčastnili aj pracovníci Evanjelickej diakonie ECAV na Slovensku, Ekumenickej rady cirkví v SR a Reformaty.

Nové predsedníctvo všetkých zúčastnených pozdravilo a krátko sa im prihovorilo. Brat generálny biskup Ivan Eľko vyslovil svoju radosť z toho, že má možnosť po prvý krát vidieť svojich spolupracovníkov a vyjadril presvedčenie, že vzájomná spolupráca bude dobrá a komunikácia otvorená a korektná. Po malom občerstvení sa nový brat generálny biskup svojim novým spolupracovníkom bližšie predstavil.