Bohoslužby pre 6 ľudí s negatívnym testom sú opäť možné

Bohoslužby pre 6 ľudí s negatívnym testom sú opäť možné

Na základe Uznesenia Vlády SR č. 693 z 28. 10. 2020 a vyhlášky č. 12 Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky z 29. 10. 2020 je od 2. 11. 2020 opäť možné sláviť verejné bohoslužby pre tých, ktorí sa vedia preukázať:
a) potvrdením o negatívnom výsledku RT-PCR testu vykonaným od 29. októbra 2020 do 1. novembra 2020 (alebo počas trvania zákazu vychádzania)

b) certifikátom vydaným Ministerstvom zdravotníctva SR s negatívnym výsledkom antigénového testu certifikovaného na území EÚ na ochorenie COVID-19 vykonaným od 31. októbra 2020 do 1. novembra 2020 subjektom podieľajúcim sa na celoplošnom testovaní „Spoločná zodpovednosť“.

Verejné bohoslužby budú však stále ako hromadné podujatia limitované počtom 6 účastníkov.

Kostoly môžu byť otvorené pre osobnú modlitbu. Limit pre počet prítomných je daný rozlohou kostola: počet prítomných nesmie prekročiť jednu osobu na 15m2 plochy.

V kostoloch je potrebné viditeľne (na dverách alebo vo výveske) umiestniť tieto oznamy:
1. V prípade vzniku akútneho respiračného ochorenia, je osoba povinná zostať v domácej izolácii.
2. Ak sa u osoby prejavia príznaky akútneho respiračného ochorenia, treba telefonicky kontaktovať svojho ošetrujúceho lekára a opustiť miesto hromadného podujatia.
3. Zákaz podávania rúk.

Ohľadom krstov, sobášov a pohrebov platí to, čo doteraz (pre najbližších príbuzných, s limitom jedna osoba na 15m2 kostola v interiéri a 2m rozostupy v exteriéri).

Cookies nám pomáhajú poskytovať Vám naše služby. Využívaním týchto služieb súhlasíte s ich použitím.