Staň sa vedúcim na medzinárodnom tábore pre mladých v USA

Evanjelická cirkev v Amerike (ELCA) ponúka mladým ľuďom z ECAV na Slovensku možnosť aktívne participovať na medzinárodnom tábore pre mladých v USA v termíne od polovice mája do polovice augusta 2024.

Účasť na tomto programe je pre vás vynikajúcou príležitosťou rozvíjať svoje vodcovské schopnosti. Vďaka trojmesačnému pobytu a službe v Spojených štátoch máte možnosť zažiť medzikultúrne a inšpiratívne prostredie. Účastníci tábora pochádzajú z Európy, Afriky, Ázie, zo Strednej a Južnej Ameriky. Ak vás ponuka zaujala, neváhajte sa prihlásiť na nižšie uvedenú e-mailovú adresu.

Podmienky pre záujemcov:
- vek 18 – 30 rokov,
- študent alebo pracujúci (preferujeme pedagogických zamestnancov),
- člen cirkevného zboru ECAV na Slovensku,
- vôľa komunikovať kresťanskú vieru,
- flexibilita,
- ochota odovzdať získané skúsenosti, myšlienky a nápady domácemu cirkevnému zboru a cirkvi,
- záväzok vrátiť sa na Slovensko po skončení letného programu,
- schopnosť komunikovať vlastné myšlienky v angličtine ústne i písomne.

Schopnosť komunikovať v angličtine je nevyhnutné preukázať jedným z nasledovných spôsobov:
a. Výpis známok, vysvedčenie, alebo certifikát jazykovej školy preukazujúce, že žiadateľ absolvoval aspoň štyri kurzy anglického jazyka (alebo iné predmety vyučované v angličtine) a dosiahol minimálne stupeň chválitebný.
b. Duolingo Test skóre 80 alebo vyššie.
c. Test of English as a Foreign Language (TOEFL) skóre 55 alebo vyššie.
d. International English Language Testing Service (IELTS) skóre 5.0 alebo vyššie.

Očakávania organizátorov od záujemcov:
- pripravenosť odcestovať do USA na celú dĺžku programu, t.j. od polovice mája do polovice augusta 2024,
- aktívna služba na táboroch počas dĺžky ich trvania,
- vedenie detí a mládeže, po väčšinu času pobyt vonku v prírode,
- pripravenosť využiť svoje obdarovanie pri biblickom štúdiu, hudbe, aktívnom oddychu, športe, tvorivých a umeleckých aktivitách atď.,
- ochota podeliť sa o osobnú vieru a kultúru,
- občasná pomoc pri pomocných prácach v kuchyni alebo pri údržbe tábora.

Poplatky:
Program je plne hradený finančnými prostriedkami ELCA.

Vybraným uchádzačom bude zabezpečené:
- americké víza J-1 v kategórii táborový poradca (toto vízum umožňuje pobyt v USA len počas letného programu),
- letenky do USA a späť (od mája do augusta),
- úvodné orientačné stretnutie v Chicagu v máji,
- vnútroštátna doprava z Chicaga do letného tábora,
- školenie vedúcich v letnom tábore,
- ubytovanie a stravovanie počas celého pobytu,
- základná posteľná bielizeň a uteráky na používanie v tábore,
- drobné vreckové na základné potreby,
- zdravotné poistenie v USA na celé leto.

Záväznú prihlášku – potvrdenie záujmu vo forme emailu spolu s životopisom, odporúčaním zborového farára, a dokladom o znalostiach anglického jazyka pošlite na e-mailovú adresu foreign@ecav.sk najneskôr do 5. januára 2024. V životopise uveďte svoje skúsenosti s prácou s deťmi a mládežou.

Interview so záujemcami budú 9. a 10. januára 2024 v poobedných hodinách formou online.
Dvaja vybraní uchádzači, ktorých naša cirkev odporučí ELCA, dostanú podrobnejšie informácie a link na vyplnenie online prihlášok v angličtine pre ELCA a ďalších dokumentov.
Kompletné prihlášky v angličtine od vybraných záujemcov bude potrebné poslať ELCA najneskôr 15.januára 2024.

Dôležité upozornenie
Služba v tábore je fyzicky, emocionálne a duchovne náročná. Osobného voľna, resp. voľného času bude málo. Prístup na internet bude na tábore obmedzený.

O skúsenostiach tohtoročných účastníkov programu Timey Trnkócyovej a Mateja Kolíka si môžete prečítať tu:
2023 camp couselor program - report.pdf