Pozvánka na Kirchentag 2019

Pozvánka na Kirchentag 2019

V poradí už 37. Kirchentag sa bude konať v dňoch 19. – 23. júna 2019 v Dortmunde.

Heslom tohto podujatia je biblický verš z 1 knihy Kráľov 18, 19: „Čo je to za predmet nádeje, v ktorý dúfaš“. Môžeme dnes ešte niekomu dôverovať? Kto je dnes vlastne spoľahlivý? Môžeme dôverovať všetkým tým inštitúciám, politike, alebo dokonca bankám, finančným organizáciám a ich protagonistom? Môžeme dôverovať cirkvám? Každý akt dôvery prináša so sebou aj nebezpečenstvo, že zostaneme zranení. To platí v súkromnom ako aj v pracovnom živote.


Záujemcovia o toto podujatie sa už teraz môžu prihlásiť na internetovej stránke www.kirchentag.de. Cena vstupenky pre účastníkov zo Slovenska je 26 €.


Ubytovanie v rodinách je tentokrát možné už od 18. do 23. júna 2019. Namiesto 5 nocí je umožnených 6 nocí. Poplatok za ubytovanie pre účastníkov ECAV na Slovensku je odpustený. ECAV na Slovensku dostala možnosť zľavy pre prvých 300 účastníkov. Preto sa obraciame na Vás s prosbou o nahlásenie počtu prihlásených na zahraničné oddelenie GBÚ: ausland(at)ecav.sk alebo telefonicky: 0918 828 012


Na scéne Kirchentagu v Dortmunde sa objaví ďalší muzikál: „Martin Luther King – jeden sen zmení svet“. Bude sa konať vo štvrtok, 20. júna 2019 vo Westfallenhalle 1 s medzinárodnými účinkujúcimi, big-bandom, sláčikovým orchestrom ako aj obrovským spevokolom.


Pre tento spevokol hľadajú usporiadatelia 2000 spevákov a speváčok. Spievať môže každý. Dielo je tak postavené, že pri skúške a počas vystúpenia budú mať z toho radosť aj laici. Muzikál od Andreasa Malessa, ktorý zložil text, Hanja Gäbler a Christopa Terbuykena, ktorí zostavili hudbu hovorí o zavraždenom nositeľovi Nobelovej ceny a baptistického pastora Martin Luther Kinga. Okrem toho hovorí o jeho boji za jeden svet, ktorý posudzuje ľudí nie podľa farby pleti, ale podľa charakteru.


Mimoriadne atraktívna je možnosť dvojitej účasti: ten, kto sa prihlási do muzikálu, obdrží preukaz spoluúčinkujúceho, ktorý mu umožňuje vstup na všetky podujatia Kirchentagu počas piatich dní.Viac informácií nájdete na www.kirchentag.de alebo na zahraničnom oddelení GBÚ.

Cookies nám pomáhajú poskytovať Vám naše služby. Využívaním týchto služieb súhlasíte s ich použitím.