BAS vyhlasuje súťaž o tvorbu novej duchovnej piesne

Výbor cirkevnej hudby Bratislavského seniorátu ECAV vyhlasuje autorskú súťaž o tvorbu novej duchovnej piesne.

Podmienky:

• pôvodný text výlučne v slovenskom jazyku v súlade s vieroukou ECAV
  • pôvodná melódia v súlade s textom
  • notový zápis   a) štvorhlas, príp. iný viachlas

b) melódia podložená akordami

• audio nahrávka
  • prihlásiť možno maximálne dve piesne jedného autora

Termín ukončenia prijímania súťažných piesní je 30.9.2020

Postup prihlasovania:

záujemca/autor požiada na mailovej adrese vchbas@konzervatorium.sk o zaslanie prihlášky. Spätne dostane formulár prihlášky aj s návodom na vloženie nahrávky.

Najlepšie piesne budú prezentované na celocirkevných podujatiach, pre autorov sa otvára možnosť prípadnej spolupráce s VCH ECAV a zaradenie ich piesne do pripravovaného mládežníckeho spevníka BAS ECAV.

doc. ThDr. Sidonia Horňanová, PhD.                                   doc. Mgr. art Anna Predmerská

seniorka BAS                                                                        preds. VCH BAS