Príhovor pri príležitosti inaugurácie prezidentky

Ponúkame vám presné znenie prihovoru generálneho biskupa ECAV Ivana Eľka, ktorý predniesol pri príležitosti inaugurácie prezidentky v Katedrále sv. Martina v Bratislave, 15.6.2019.

Jana Nunvářová, tlačová tajomníčka ECAV | 17.6.2019

Modlili sa za novú prezidentku

Pri príležitosti inaugurácie prezidentky Slovenskej republiky sa v Katedrále sv. Martina v Bratislave uskutočnilo slávnostné Te Deum. 15. júna 2019 sa na ekumenickej bohoslužbe slova modlili za Zuzanu Čaputovú aj predstavitelia Evanjelickej cirkvi na Slovensku.

Jana Nunvářová, tlačová tajomníčka | 17.6.2019

Oslava narodenín

On spája a zväzuje celé telo všetkými spojivami spoločnej služby a dáva každej časti pôsobiť primerane, aby telo rástlo a budoval sa v láske. Ef. 4,16 Každú nedeľu máme v CZ ECAV Liptovský Peter besiedku. Pri plánovaní júnového mesiaca sme sa rozhodli, že 1. sviatok svätodušný si urobíme s detičkami oslavu – oslavu pri príležitosti vzniku Cirkvi.

Zuzana Čatlošová, učiteľka náboženstva v Liptovskom Petre | 14.6.2019

Rómsko-slovenské vydanie Novej zmluvy

Vydavateľstvo Slovenská biblická spoločnosť a občianske združenie Slovo pre Svet na Slovensku za finančnej podpory misijnej organizácie Eastern European Mission reagovali na potrebu vydania Novej zmluvy, ktorá by slúžila rómsky aj slovensky hovoriacim čitateľom. Výsledkom ich spolupráce je dvojjazyčné vydanie obsahujúce slovenský preklad (ekumenická verzia) a rómsky preklad Novej zmluvy.

Pavol Krasnocvetov, Slovenská biblická spoločnosť | 13.6.2019

Pochod 100 – 1. trasa

Štyri turistické trasy, ktoré spolu predstavujú 100 km, pripravila Akadémia ozbrojených síl ako pripomienku na 100. výročie úmrtia gen. M. R. Štefánika. Ich organizované absolvovanie je rozložené do termínov 1.6.2019 až 8.5.2020 a tvoria „Pochod 100.“

Mgr. Viktor SABO, dekan EPS AOS LM | 13.6.2019

Trojnásobná slávnosť v Považskej Bystrici

V považskobystrickom evanjelickom kostole, v rámci slávnostných služieb Božích na Svätodušnú nedeľu, dňa 9. júna 2019, sa konala tradične slávnosť konfirmácie. V tomto roku po dvojročnej príprave bolo prijatých 10 mladých ľudí za dospelých členov v evanjelickej cirkvi.

Ing. Jakub Rosa | 13.6.2019

Vyhasol život mladého organistu

Rodine, priateľom a všetkým známym vyjadrujeme úprimnú sústrasť nad tragickou smrťou mladého muža, Timoteja Kyselicu. 22 ročný organista v CZ ECAV Skalica a milovník chrámovej hudby, prišiel včera tragicky o život. Kiež dá Pán svoj pokoj a poteší tam, kde človek nedokáže.

Predsedníctvo ECAV | 10.6.2019

Návšteva evanjelikov z Maďarska

13 evanjelikov z Maďarska so slovenskými koreňmi, navštívilo v piatok 7.6.2019 dopoludnia Generálny biskupský úrad v Bratislave. Členov CZ z Budapešti, Veľkej Tarče a Tótkomlóšu prijal brat generálny biskup Ivan Eľko.

Jana Nunvářová, tlačová tajomníčka ECAV | 8.6.2019

Budujú všeslovanskú vzájomnosť

Zástupcovia Matice Slovenskej pripravili 4. kongres matíc slovanských národov a slovanských inštitúcií. Uskutočnil sa od 5.6. do 7.6.2019 v Martine a svojou prítomnosťou ho podporil aj generálny biskup Ivan Eľko.

Jana Nunvářová, tlačová tajomníčka | 6.6.2019

Perličkin kvíz pre deti - BIBLIA

Vydavateľstvo Perlička vydalo novinku: Perličkin kvíz pre deti - BIBLIA s 248 otázkami. Uvádzacia cena 2, 60/ks - pri objednaní 10 ks a viac poskytujeme 10% zľavu. Viac informácií na www.perlicka.perlicka-webnode.sk alebo na tel. čísle 0903 24 55 74.

Ingrid a Ondrej Peťkovskí | 6.6.2019