Liptovsko-oravský seniorát

mapa Seniorský úrad: 032 04 Liptovský Ondrej 77
Telefón: 044/559 52 22, 0918 828 328
E-mail: los@ecav.sk
Web seniorátu: www.ecavlos.hostujem.sk
Seniorka: Mgr. Katarína Hudáková (CZ Liptovský Ondrej)
Konseniori: Mgr. Stanislav Grega (CZ Hybe), Mgr. Marián Grega (CZ Párnica)
Seniorálny dozorca: Ing. arch. Ondrej Mrlian (CZ Hybe)
Seniorálna kaplánka: Mgr. Svetlana Bodnárová, 0918 307 638
Mapa seniorátu: klikni na obrázok
Rýchle vyhľadávanie: Ctrl + F

Cirkevné zbory: Dolný Kubín, Hybe, Istebné, Jasenová, Kráľova Lehota, Kraľovany, Leštiny, Liptovská Kokava, Liptovská Porúbka, Liptovská Sielnica, Liptovský Hrádok-Dovalovo, Liptovský Ján, Liptovský Mikuláš, Liptovský Mikuláš-Palúdzka, Liptovský Ondrej, Liptovský Peter, Liptovský Trnovec, Párnica, Partizánska Ľupča, Pribylina, Ružomberok, Smrečany, Svätý Kríž – Lazisko, Važec, Veličná, Východná, Závažná Poruba, Žaškov (28)

Dolný Kubín
a) Matkocirkev Dolný Kubín, Ev. a. v. farský úrad, Hviezdoslavovo nám. 1666/34, 026 01 Dolný Kubín; 043/586 21 18, 0918 467 383; dolnykubin@ecav.sk; Mgr. Rastislav Stanček − predsedajúci zborový farár, Mgr. Erika Stančeková − námestná farárka na kaplánskom mieste; zborová dozorkyňa: Ing. Zuzana Kubačková; kantori: Juraj Šimek, Andrea Majchráková; 10:00, streda 17:00 v slávnostnej polovici cirkevného roka; štvrtok 15:30 DSS M. Hattalu;
b) Filiálka Tvrdošín, Ev. a. v. modlitebňa, Hviezdoslavova 120, 027 44 Tvrdošín; 0918 828 306; tvrdosin@ecav.sk; Mgr. Jana Pabáková − zborová farárka; kantori: Júlia Habovštiaková, Jozef Kuchárik; 9:30 (LOS)

Hybe
Ev. a. v. farský úrad, 032 31 Hybe 122; 044/529 61 32, 0908 077 819, 0918 828 317; hybe@ecav.sk; ecavhybe.sk; Mgr. Stanislav Grega − zborový farár-konsenior; zborový dozorca: Ing. arch. Ondrej Mrlian; kantorka: Ing. Ivana Šuňavcová; 10:00 (LOS)

Istebné
Ev. a. v. farský úrad, 027 53 Istebné 236; 043/589 13 53, 0918 828 352; Mgr. Alena Ďurčíková − zborová farárka; zborový dozorca: Ing. Pavol Bystrický; kantori: Ján Zaťko, Mária Ďurišová; 10:30 Istebné; prehliadka artikulárneho kostola 0918 828 352 (LOS)

Jasenová
Ev. a. v. farský úrad, Jasenová 44, 026 01 p. Dolný Kubín; 0918 828 354; jasenova@ecav.sk; Mgr. Ján Gallo − zborový farár; zborový dozorca: Rajmund Bradík; 10:30 (LOS)

Kráľova Lehota
Ev. a. v. farský úrad, 032 33 Kráľova Lehota 70; 044/522 22 33, 0918 828 119; kralovalehota@ecav.sk; Mgr. Viera Mosná − zborová farárka; zborový dozorca: Milan Mrlian; kantor: Milan Mrlian; 10:00 Kráľova Lehota, 14:00 Vyšná Boca 1. nedeľa, 14:00 Nižná Boca posledná nedeľa v mesiaci (LOS)

Kraľovany
Ev. a. v. farský úrad, 027 51 Kraľovany 28; 043/589 81 45, 0908 520 593; Mgr. Zuzana Brdiarová − zborová farárka; zborový dozorca: Bohuslav Kušnierik; kantori: Agáta Hadová, Kristína Kováčová; 8:30 Kraľovany, 14.00 nepárna nedeľa Ľubochňa, Obecný úrad (LOS)

Leštiny
Ev. a. v. farský úrad, Leštiny 67, 026 01 p. Dolný Kubín; 043/589 51 56; www.ecav-lestiny.webnode.sk; Mgr. Jana Velebírová-Hudáková – námestná farárka; zborová dozorkyňa: Mgr. Mária Kořalníková; kantorky: Mgr. Mária Ševčíková, Mgr. Dana Bencúrová; 10:00 Leštiny, v zimnom období 8:30 Pokryváč; prehliadka artikulárneho kostola p. Murinová 043/589 55 00 (LOS)

Liptovská Kokava
Ev. a. v. farský úrad, 032 44 Liptovská Kokava 353; 044/529 71 15, 0918 828 154; lipt.kokava@ecav.sk; Mgr. Mario Činčurák – zborový farár; zborový dozorca: PhDr. Milan Strnisko; kantorky: Adriana Blahútová, Ružena Fronková; 9:00, 17:00 (LOS)

Liptovská Porúbka
Ev. a. v. farský úrad, 033 01 Liptovská Porúbka 53; 044/522 20 08; lipt.porubka@ecav.sk; www.zbory.ecav.sk/hradok; Mgr. Michal Belanji – námestný farár, Mgr. Anna Belanji – zborová kaplánka (RD); zborová dozorkyňa: Ing. Oliva Vrbičanová; 9:00 Liptovský Hrádok, 10:30 Liptovská Porúbka (LOS)

Liptovská Sielnica
Ev. a. v. farský úrad, 032 23 Liptovská Sielnica 7; 044/559 72 93; lipt.sielnica@ecav.sk; Mgr. Dušan Brehuv − námestný farár; zborová dozorkyňa: Emília Čiapová; 10:00 Lipt. Sielnica, 14:00 Lipt. Anna 1. nedeľa, Prosiek 2. nedeľa, Bukovina 3. nedeľa, Ižipovce 4. nedeľa v mesiaci (LOS)

Liptovský Hrádok-Dovalovo
Ev. a. v. farský úrad, Dovalovo 144, 033 01 Liptovský Hrádok; 044/522 29 21, 0918 828 329; dovalovo@ecav.sk; Mgr. Daniel Hanko – zborový farár; zborová dozorkyňa: Elena Lehotská; kantorka: Alica Třaskalíková; 10:00, 14:00 (LOS)

Liptovský Ján
Ev. a. v. farský úrad, Starojánska 127, 032 03 Liptovský Ján; 044/526 33 28, 0918 828 334; lipt.jan@ecav.sk; www.ecavliptovskyjan.sk; Mgr. Peter Taját − zborový farár; zborová dozorkyňa: Ing. Mgr. Iveta Lukáčová; kantori: Mgr. Miriam Melnová, Barbora Zollerová, Mgr. Ján Paciga; Liptovský Ján 9:00, štvrtok 17:00 (v lete 18:00); Beňadiková 13:30 1. nedeľa, Uhorská Ves 13:30 2. nedeľa, Podtureň 14:30 2. nedeľa v mesiaci (LOS)

Liptovský Mikuláš
Ev. a. v. farský úrad, Tranovského 1008/6, 031 01 Liptovský Mikuláš; FÚ 044/552 21 46, Bochnička 0905 272 023, Ferenčík 0918 828 153, Kordošová 0918 828 367, riaditeľ FÚ Matúš Stáňa 0911 392 584, zborová diakonia Mgr. Anna Majerníková 0903 209 840; lipt.mikulas@ecav.sk; www.ecavlm.sk; Mgr. Marián Bochnička – predsedajúci zborový farár, Mgr. Vladimír Ferenčík – zborový farár, Mgr. Lýdia Kordošová − námestná farárka na kaplánskom mieste; zborový dozorca: Ing. Milan Húdik; kantorky: Andrea Gärtnerová, Ing. Lucia Cukerová, Elena Mlynárová, Ing. Tatiana Ferenčíková, Ing. Lenka Bílková; 9:00 Liptovský Mikuláš, 17:00 Vrbica každá streda a nedeľa (v lete 18:00), 9:00 Liptovská Ondrašová každá 2. nedeľa, 10:30 Okoličné každá 2. nedeľa, 10:30 Iľanovo každá 2. nedeľa, 14:00 Ploštín posledná nedeľa, 15:00 Demänová posledná nedeľa, 9:00 DD Podbreziny každá 2. sobota v mesiaci (LOS)

Liptovský Mikuláš-Palúdzka
Ev. a. v. farský úrad, Palúčanská 36, 031 01 Liptovský Mikuláš-Palúdzka; 044/554 14 13; paludzka@ecav.sk; zbor je administrovaný z Liptovského Trnovca (Mgr. Eva Ščerbáková); zborová dozorkyňa: Mgr. Viera Olejárová; kantori: Mgr. Jela Hazuchová, Ladislav Alman; 9:00 Palúdzka, 10:15 Penzión Palúdzka, 14:00 Pavčina Lehota 1. nedeľa v mesiaci, 14:00 Bodice 3. nedeľa (LOS)

Liptovský Ondrej
Ev. a. v. farský úrad, 032 04 Liptovský Ondrej 77; 044/559 52 22, 0918 828 328; lipt.ondrej@ecav.sk; Mgr. Katarína Hudáková − zborová farárka-seniorka; zborový dozorca: Ján Uličný; kantor: Ing. Dušan Uličný; 9:30 Liptovský Ondrej, 10:45 Jakubovany, 14:00 Konská 1. nedeľa v mesiaci (LOS)

Liptovský Peter
Ev. a. v. farský úrad, 033 01 Liptovský Peter 52; 044/522 23 67; lipt.peter@ecav.sk; www.ecavliptpeter.sk; Mgr. Daniela Mikušová − zborová farárka; zborový dozorca: Vladimír Šimovič; kantori: Ing. Lukáš Ondra, MUDr. Katarína Ondrová; 8:00 Vavrišovo; 9:30 Liptovský Peter, 11:00 Jamník (LOS)

Liptovský Trnovec
Ev. a. v. farský úrad, 031 01 Liptovský Trnovec 142; 044/559 83 16; lipt.trnovec@ecav.sk; www.elpis.de.vu; Mgr. Eva Ščerbáková − zborová farárka; zborová dozorkyňa: Oľga Hánová; kantorka: Mgr. Patrícia Kunkelová; 10:00 Liptovský Trnovec, 14:00 Bobrovček 1. nedeľa v mesiaci (LOS)

Párnica
Ev. a. v. farský úrad, 027 52 Párnica 97; 043/589 22 12, 0918 828 326; parnica@ecav.sk; Mgr. Marián Grega − zborový farár-konsenior; zborový dozorca: Milan Havko; kantor: Ing. Milan Úradníček; 10:30 Párnica, 13:00 Zázrivá každá 2. nedeľa (LOS)

Partizánska Ľupča
Ev. a. v. farský úrad, 032 15 Partizánska Ľupča 425; 0918 828 381; part.lupca@ecav.sk; Mgr. Ján Molčan – zborový farár; zborová dozorkyňa: Mgr. Janka Janičinová; kantori: Mgr. Michaela Turčanová, Rudolf Slabej, Rastislav Líška; 9:00 Dúbrava, 11:00 Partizánska Ľupča; 14:00 Potok 2. a 4. nedeľa v mesiaci, Krmeš 1. a 3. nedeľa; Bešeňová, Ľubeľa príležitostne; Magurka, Malatíny 1x ročne (LOS)

Pribylina
Ev. a. v. farský úrad, 032 42 Pribylina 364; zbor je administrovaný z Liptovskej Kokavy (Mgr. Mario Činčurák); zborový dozorca: Bohuslav Gajdoš; kantor: JUDr. Štefan Adame; 10:00 a 14:00; počas administrovania 10:30 (LOS)

Ružomberok
Ev. a. v. farský úrad, A. Bernoláka 11, 034 01 Ružomberok; 044/432 21 98, 0918 828 324; ruzomberok@ecav.sk; ecavrbk.szm.sk; Mgr. David Bázlik − zborový farár, Mgr. Ilona Bázliková − námestná farárka na kaplánskom mieste; zborový dozorca: Ladislav Zvara; kantorky: Oľga Bruncková (Ružomberok), Denisa Blahútová (Lisková); 10:00 Ružomberok, 15:00 Lisková 2. a 4. nedeľa, DD Likavka 1. a 3. streda, 15:00 Lúčky 4. nedeľa v mesiaci (LOS)

Smrečany
Ev. a. v. farský úrad, 032 05 Smrečany 159; 044/558 61 00, 0917 510 572; smrecany@ecav.sk; Mgr. Ján Šípka – zborový farár; zborová dozorkyňa: MVDr. Marta Kollárová; kantorka: MVDr. Marta Kollárová; 9:30 Smrečany, 11:00 Veterná Poruba 1. nedeľa, 14:00 a 15:00 Trstené a Jalovec 2. nedeľa, 14:00 Žiar 3. nedeľa, 14:00 Smrečany 5. nedeľa v mesiaci (LOS)

Svätý Kríž – Lazisko
Ev. a. v. farský úrad, 032 11 Svätý Kríž 251; svatykriz@ecav.sk; www.drevenykostol.sk; zbor je administrovaný z Liptovského Mikuláša (Mgr. Lýdia Kordošová); zborová dozorkyňa: Elena Droppová; kantori: Mgr. Ľudmila Moravčíková, Vojtech Straka; 9:00 Svätý Kríž, 14:00 Gôtovany 1. a 3. nedeľa, 14:00 Galovany 2. nedeľa v mesiaci; prehliadka artikulárneho kostola 9:00 – 15:00, jún – september 9:00 – 17:00 (LOS)

Važec
Ev. a. v. farský úrad, Vernárska 366, 032 61 Važec; 044/529 41 47; vazec@ecav.sk; Mgr. Jaroslav Otepka – zborový farár; zborový dozorca: Ľubomír Motko; kantori: Ján Rysula, Viera Rysulová; 10:00 a 14:00 (LOS)

Veličná
Ev. a. v. farský úrad, 027 54 Veličná 108; 043/588 23 02; velicna@ecav.sk; Mgr. Vladimír Kunovský – zborový farár; zborový dozorca: Ján Dudáš; kantorka: Darina Dudášová; 9:45 (LOS)

Východná
Ev. a. v. farský úrad, 032 32 Východná 116; 044/529 52 22, 0918 828 147; Mgr. Marcela Sabová − zborová farárka; zborový dozorca: Ján Žiak; 10:00 a 14:00 (LOS)

Závažná Poruba
Ev. a. v. farský úrad, Kostolná 415, 032 02 Závažná Poruba; 044/554 71 80; Mgr. Vladimír Pavlík − námestný farár; zborový dozorca: Jozef Hrabovský; kantorka: MUDr. Kvetoslava Antolová; 10:30 (LOS)

Žaškov
Ev. a. v. farský úrad, 027 21 Žaškov 222; 043/589 22 74, 0918 828 335; zaskov@ecav.sk; Mgr. Ján Solivajs − zborový farár; zborová dozorkyňa: Bc. Andrea Zelinová; kantorka: Mgr. Mária Langová; 10:30 (LOS)


Grafické spracovanie:Ladislav Menyhart