Zo zasadnutia Rady SLZ vo Wittenbergu

Vo Wittenbergu sa 6. októbra 2014 uskutočnilo zasadnutie Rady Svetového luteránskeho zväzu, na ktorom sa zúčastnil ako riadny člen aj náš generálny biskup Miloš Klátik.
Na rokovanie bolo zaradených desať tém, správ a informácií k ďalšiemu vývoju a práci Rady Svetového luteránskeho zväzu. Rada súhlasí s návrhom Univerzity v Jene, ktorá chce získať ešte jedného teológa, ktorý by pochádzal z krajín na juh od rovníka a pôsobil by určitý čas v Nemecku. Rada potvrdila aj nominovanie nových zástupcov. Univerzita v Jene vymenovala do rady SLZ prof. Dr. Karla-Wilhelma Niebuhra. Spojenú misiu vo Wuppertali zastupuje Dr. Ipyana Mwamugobole. Partneri zhodnotili semináre, ktoré sa konali v roku 2013 a 2014. Potešením je, že na týchto seminároch sa mohli zúčastniť partneri nielen z Európy, ale aj z Latinskej Ameriky, Afriky a Austrálie.

Na záver zástupcovia partnerských cirkví informovali o priebehu Lutherovej dekády a ďalších podujatiach v rámci príprav na oslavy 500. výročie reformácie. Generálny biskup Miloš Klátik hovoril o projekte sadenia 500 stromov reformácie, ktorý už niekoľko rokov prebieha v našej cirkvi. Stromy reformácie sa vysádzajú pri kostoloch, farách, školách či diakonických zariadeniach.