Z Vedeckej rady Inštitútu pre vedu o diaspore

V dňoch 10. – 12. júla 2011 sa v Révfülöpe pri Balatone konalo zasadnutie Vedeckej rady Inštitútu pre vedu o diaspore, na ktorej sa ako člen tejto vedeckej rady zúčastnil aj brat generálny biskup Miloš Klátik.
Zasadnutie bolo venované problematike cirkví v južnej, východnej a strednej Európe, ktoré žijú v podmienkach diaspory. Účastníci konferencie hovorili aj o budúcnosti Inštitútu pre vedu o diaspore na Teologickej fakulte v Lipsku.

V úvodnej prednáške Gábor Vladár (ECAV v Maďarsku) informoval o situácii menšinových cirkví v Maďarsku. Správu o súčasnej situácii v ECAV na Slovensku aj o významných historických výročiach, ktoré sme si pripomenuli v nedávnej minulosti, predniesol brat generálny biskup. Potom odzneli aj správy z ostatných zúčastnených krajín – z Poľska, Česka, Nemecka, Francúzska, Talianska a Rakúska, v ktorých zazneli podnetné impulzy pre ďalšiu prácu evanjelických cirkví v Európe.