Vianočná zvesť slova Božieho

Generálny biskup Miloš Klátik počas vianočných sviatkov poslúžil zvesťou slova Božieho v dvoch bratislavských cirkevných zboroch: na Štedrý večer 24. 12. 2011 v CZ ECAV Bratislava-Prievoz a na 1. slávnosť vianočnú v Bratislave-Rači. Na 2. slávnosť vianočnú pozdravil zhromaždenie veriacich v Evanjelickom a. v. chráme Božom v Kajali.
Veriacim v Evanjelickom a. v. chráme Božom v Bratislave-Prievoze sa brat generálny biskup na štedrovečerných službách Božích prihovoril kázňou na základe textu z L 2, 14: Sláva na výsostiach Bohu a na zemi pokoj ľuďom dobrej vôle!
Pripomenul, že hoci tento vianočný pozdrav znie už celé stáročia, stále znie silno a nesie tú istú zvesť: Ľudia, majte dobrú vôľu, prijmite ten najväčší Boží dar, aby ste dokázali vnímať, prijímať, byť naplnení a žiť pokojom, ktorý prináša Spasiteľ sveta Pán Ježiš Kristus!
Na záver generálny biskup zaželal cirkevnému zboru a všetkým veriacim a ich rodinám, aby pre nich tohtoročné Vianoce boli dňami veľkej radostnej a vďačnej oslavy Pána Boha, dňami Božieho pokoja, aby nás sám Boh mocou Ducha Svätého zmenil v ľudí dobrej vôle.

Na 1. slávnosť vianočnú 25. decembra 2011 v CZ ECAV Bratislava-Rača sa brat generálny biskup prihovoril veriacim zvesťou slova Božieho na text J 1, 14: A to Slovo stalo sa telom, prebývalo medzi nami a my hľadeli sme na Jeho slávu ako na slávu jednorodeného od Otca a bolo plné milosti a pravdy.
V súvislosti s tým zdôraznil, že „Vianoce nesvätíme len ako niečo, čo patrí k starým, pekným zvykom. Nie sú pre nás iba starou tradíciou kresťanskej kultúry. Nie je to iba večer radosti z darčekov, radosti zo žiariacich očí našich detí, nie je to iba kúzlo atmosféry – aj keď ani to nie je málo. Vianoce sú pre nás kresťanov najkrajšími dňami roka, pretože nám pripomínajú udalosť, ktorá natrvalo ovplyvnila dejiny ľudstva, dala im nový smer. Tento deň nám hovorí o predivnom zásahu všemohúceho a večného Pána Boha do nášho života. Hovorí o najväčšom vianočnom dare, aký ľudstvo mohlo dostať“.
Na záver generálny biskup pozdravil domácich viery s prosbou k Pánu Bohu, aby radosť a nádej, ktorá pramení z Jeho lásky, nikdy nevybledla a nikdy sa nevytratila z nášho srdca, z nášho života.