Prijatie maďarskej veľvyslankyne na GBÚ

Generálny biskup Miloš Klátik prijal 25. novembra 2015 na GBÚ v Bratislave mimoriadnu a splnomocnenú veľvyslankyňu Maďarska na Slovensku Jej Excelenciu Évu Czimbalmosné Molnár.
Brat generálny biskup informoval pani veľvyslankyňu o príprave V. evanjelických cirkevných dní, ktoré sa po dohode s Evanjelickou cirkvou v Maďarsku majú uskutočniť v dňoch 6. – 8. júla 2016 v Békešskej Čabe (Maďarsko), a to aj so širšou účasťou slovenských evanjelikov z Maďarska, zo Srbska, z Rumunska, Chorvátska a ďalších krajín. Požiadal pani veľvyslankyňu o pomoc pri sprostredkovaní našej požiadavky, aby RTVS – Slovenská televízia mohla v spolupráci s Maďarskou televíziou odvysielať hlavné služby Božích, ktoré sa budú konať v rámci V. evanjelických cirkevných dní v Evanjelickom a. v. chráme Božom v Békešskej Čabe.

Pani veľvyslankyňa sa zaujímala aj o situáciu maďarsky hovoriacich veriacich v ECAV na Slovensku a brat generálny biskup ju informoval o vzájomnej spolupráci medzi ECAV na Slovensku a Evanjelickou cirkvou v Maďarsku.

Foto: Edita Škodová