Kantorský kurz bol aj v roku 2011

Výbor cirkevnej hudby a hymnológie ECAV na Slovensku v spolupráci s Konzervatóriom v Bratislave usporiadal aj v tomto roku kurz pre cirkevných hudobníkov a kantorov.
Kurz sa uskutočnil na konzervatóriu a v bratislavských kostoloch a zúčastnilo sa na ňom 34 cirkevných hudobníkov z celého Slovenska. Na prednáškach a praktických cvičeniach sa začiatočníci venovali základom organovej hry a pokročilí hre chorálov a liturgických nápevov.

Hlavným prednášajúcim bol prof. Ján Vladimír Michalko, ArtD., ktorý sa s účastníkmi kurzu podelil so svojimi bohatými skúsenosťami v oblasti cirkevnej hudby. Druhým lektorom bol Mgr. art. Marek Cepko, profesor na bratislavskom konzervatóriu, ktorý rovnako odborne viedol kantorov pri zvládaní jednotlivých pripravených úloh.

Za pomoc patrí vďaka aj Ing. Stanislavovi Tichému, ktorý zabezpečil predovšetkým notový materiál pre účastníkov. Rovnako poslúžili aj Mgr. art. Katarína Juríková z Evanjelickej bohosloveckej fakulty UK, Mgr. Jozef Havrila ml. a Mgr. Eva Kolesárová, predsedníčka VCHaH, ktorí kurz aj organizačne pripravili.

Zároveň vám ponúkame do pozornosti publikácie, ktoré si môžete objednať na Generálnom biskupskom úrade na adrese media@ecav.sk:
- Úpravy chorálu „Allein Gott in der Höh sei Ehr“ od J. S. Bacha – 8 €
- Duchovné piesne z Evanjelického spevníka v úprave pre ženský zbor – 3,30 €