Generálny biskup na Ukrajine

Generálny biskup Miloš Klátik sa v sobotu 15. februára 2014 zúčastnil na inštalácii biskupa Evanjelickej luteránskej cirkvi na Ukrajine Sergeja Maševského v evanjelickom kostole v Odese.
Na inštalácii sa brat generálny biskup zúčastnil na pozvanie doterajšieho biskupa Ulanda Spahlingera. Na slávnostných službách Božích nového biskupa Evanjelickej luteránskej cirkvi na Ukrajine a chrámové zhromaždenie pozdravil aj ako predseda Výboru pre teológiu a ekumenické vzťahy Rady Svetového luteránskeho zväzu a člen vedenia SLZ. Vo svojom príhovore zaželal novoinštalovanému biskupovi Božie vedenie v jeho službe a vyzdvihol dobrú spoluprácu hostiteľskej cirkvi so SLZ a jej angažovanosť v projektoch na prevenciu proti HIV a AIDS.

Na službách Božích sa zúčastnili aj biskup Jerzy Samiec z Poľska, biskup Johannes Braun z Moskvy, biskupi z Kazachstanu a Kirgizska, zástupcovia Evanjelickej luteránskej cirkvi v Bavorsku, generálny tajomník spolku Martin-Luther-Bund Reiner Stahl a ďalší zahraniční hostia.