Generálny biskup na stretnutí v Révfülöpe

Na pozvanie biskupa MEE Paula Lacknera a predsedu Synody Evanjelickej cirkvi v Maďarsku (MEE) Dr. Károly Hafenschera sa generálny biskup Miloš Klátik v dňoch 21. – 22. 3. 2015 zúčastnil na podujatí, ktoré organizovala MEE.
V cirkevnom zariadení v Révfülöpe pri Balatone sa zišlo vyše sto evanjelikov – pestovateľov viniča a výrobcov vína. Súčasťou podujatia boli prednášky aj súťaž, v rámci ktorej boli ocenené najkvalitnejšie vína z ich produkcie. Medzi nimi boli aj slovensky hovoriaci evanjelici z Kiškéreša.

V nedeľu na záver podujatia sa konali služby Božie s Večerou Pánovou. Slúžili ich biskup Paul Lackner, predseda synody Károly Hafenscher a generálny biskup Miloš Klátik, ktorý prítomným udelil Áronovské požehnanie v slovenskom jazyku.