Generálny biskup prijal veľvyslanca SRN

Generálny biskup  prijal veľvyslanca SRN

Generálny biskup Miloš Klátik prijal 15. januára 2015 na GBÚ v Bratislave veľvyslanca Spolkovej republiky Nemecko Dr. Thomasa Götza, ktorý pôsobí na Slovensku od júla minulého roka.
Návšteva sa uskutočnila na žiadosť pána veľvyslanca, ktorý sa s cieľom nadviazať na doterajšie dobré vzájomné vzťahy medzi nemeckým veľvyslanectvom a evanjelickou cirkvou chcel informovať o aktuálnej situácii v Evanjelickej cirkvi augsburského vyznania na Slovensku.

Brat generálny biskup pánu veľvyslancovi predstavil našu cirkev a jej aktivity. Pán veľvyslanec sa osobitne zaujímal o priebeh Lutherovej dekády v ECAV na Slovensku, ako i o výučbu nemeckého jazyka na našich evanjelických cirkevných školách. Vyjadril aj ochotu prijať na veľvyslanectve SRN predstaviteľov nemeckých evanjelikov pri ich návštevách na Slovensku.