Stretnutia evanjelikov v Tlmačoch

Stretávanie sa veriacich CZ ECAV Levice v misijnom centre v Tlmačoch sa začalo koncom 90. rokov 20. storočia za pôsobenia brata farára Dobáka. Asi pätnásti sme sa začali stretávať v Dome smútku v Lipníku (pri sčítaní obyvateľov mesta Tlmače sa k ECAV prihlásilo do 200 ľudí).
Nakoľko priestory na stretnutia boli nevyhovujúce (vzdialenosť, chlad), sestra poddozorkyňa Lačná spolu s bratom farárom Mišových sa podujali na vybavenie iného miesta. Tento úmysel sa im podaril za pôsobenia bývalého primátora Ing. Júliusa Bizoňa, ktorý nám ponúkol priestory v Centre voľného času v Lipníku. Tieto priestory nášmu cirkevnému spoločenstvu po všetkých stránkach vyhovujú, čo sa odzrkadlilo na zvýšenom počte veriacich na službách Božích, ktoré sa konajú prvú a tretiu nedeľu v mesiaci o 8.30 hod. V období pôstu a adventu je prisluhovaná Večera Pánova.

Za pôsobenia brata farára Mišových sa začalo s výučbou náboženstva na základnej škole, no po určitom čase bola výučba ukončená. Za pôsobenia súčasného brata farára Rieckeho došlo v školskom roku 2015/ 2016 k obnoveniu výučby, na ktorej sa zúčastňuje päť žiakov.

Príchodom brata farára Rieckeho do nášho cirkevného zboru opätovne dochádza k duševnému obohateniu veriacich. Privítali by sme však medzi sebou aj mladších členov našej cirkvi. Vďaka našim stretnutiam sa medzi členmi upevňujú dobré medziľudské vzťahy.