DEDIČSTVO REFORMÁCIE V DNEŠNEJ EURÓPE 26. 6.

Nemecké veľvyslanectvo Bratislava a Slovenská národná knižnica Vás srdečne pozývajú na pódiovú diskusiu Svedomie – rebélia – zodpovednosť, DEDIČSTVO REFORMÁCIE V DNEŠNEJ EURÓPE v pondelok 26. júna 2017 od 16.30 hod. v Slovenskej národnej knižnici, J. C. Hronského 1 v Martine.
Diskutovať budú: Miloš Klátik – generálny biskup ECAV na Slovensku, Klaus Rieth – cirkevný radca Evanjelickej krajinskej cirkvi vo Württembersku, Martin Bútora – sociológ a poradca prezidenta Slovenskej republiky, Markus Meckel – bývalý minister zahraničných vecí. Podujatie bude moderovať Michal Hvorecký (spisovateľ a publicista). Diskusia bude simultánne tlmočená do slovenčiny, nemčiny a angličtiny.

Slovenská národná knižnica pri tejto príležitosti v úvode podujatia po prvýkrát predstaví svoj výstavný projekt „Re500formácia“, pripravený pod záštitou veľvyslanca Spolkovej republiky Nemecko na Slovensku.