Prezentácia knihy o Ratkovej 17. 10.

Pozývame vás na večernú pobožnosť spojenú s prezentáciou knihy „Ratková v historických a archívnych retrospektívach“ v Ev. a. v. kostole v Ratkovej v sobotu 17. 10. 2015 o 17.00 hod. Výkladom slova Božieho poslúži generálny biskup Miloš Klátik.
Prezentácia sa bude konať pod záštitou starostu obce Ratková p. Bc. Ján Bobrovského a predsedu OZ Naša Ratková Marcel Poproczkého. Knihu bude prezentovať herec Boris Farkaš.

Kniha od Miroslava Ďurindu a Marty Mikitovej vyšla vo vydavateľstve Matice slovenskej. MUDr. Miroslav Ďurinda pochádza zo starej evanjelickej rodiny z Ratkovej. Kniha obsahuje doteraz nepublikované materiály o histórii mestečka, cirkvi, chráme, historických stavbách, o kňazoch a evanjelických učiteľoch, ktorí tu pôsobili, o ratkovskej latinskej škole v 18. storočí atď. Kniha Ratková v historických a archívnych retrospektívach môže poslúžiť ako významný študijný materiál o histórii evanjelickej cirkvi a o jej predstaviteľoch na Gemeri.