Pocta Jánovi Lajčiakovi

Pri príležitosti 140. výročia narodenia evanjelického farára a vzdelanca Jána Lajčiaka Občianske združenie Spolok M. Rázusa a Liptovsko-oravský seniorát pripravili cykloturistický výlet z miesta jeho pôsobenia na miesto jeho hrobového odpočinku, ktorý sa uskutoční 25. 7. 2015 so začiatkom o 10.00 hod. v Ev. kostole na Vyšnej Boci.
Aj týmto spôsobom chceme súčasným generáciám dať do povedomia výnimočnú osobnosť evanjelickej cirkvi i slovenského národa a aktualizovať jej životné postoje, zápasy aj dielo.

Itinerár cesty

Vyšná Boca
10:00 úvodná pobožnosť v ev. kostole
položenie kytice kvetov k pamätnej tabuli J. Lajčiaka
prekvapením je hosť ako účastník výletu
10:30 štart cyklistov – smer Liptovský Hrádok
Liptovský Hrádok
11:30 prestávka – námestie pred mestským úradom
pozdrav Mgr. Branislava Trégera, PhD., primátora mesta
12:00 štart cyklistov – smer Pribylina
Pribylina
13:00 pietna spomienka na cintoríne pri hrobe J. Lajčiaka
položenie kytice kvetov
13:30 na cirkevnom alebo obecnom pozemku – nasledujúci program
vyhodnotenie úspešnosti
rozhovory s hosťom
spoločné občerstvenie pripravené pre všetkých

Ďalšie pravidlá Každý účastník sa zúčastňuje na výlete na vlastnú zodpovednosť, musí mať primerané oblečenie, cyklistickú prilbu a povinnú výbavu bicykla.
Účastníci musia akceptovať pripravený program, pokyny organizátora a do 9:45 zapísať sa do prezenčnej listiny pred oficiálnym začiatkom.
Organizátor zabezpečí vodu a spoločné občerstvenie v Pribyline. Ostatné stravovanie je vo vlastnej réžii.
Pre menej zdatných cyklistov je pripravený 15-miestny mikrobus s prívesným vozíkom na bicykle. Jeho stanovisko bude na benzínovom čerpadle v L. Hrádku pri cintoríne. Mikrobus vyvezie záujemcov na V. Bocu o 8:30 a 9:15. Potom bude sprievodným vozidlom počas celej akcie.
Záujem o výlet a prípadný odvoz na V. Bocu treba nahlásiť sms správou na číslo +421/918/828153 alebo e-mailom na adresu vladifek@gmail.com
Termín prihlásenia: do 22. 7. 2015.

Vložené 8. 7. 2015