Diskusný večer o Samuelovi Zochovi 23. 9.

Pozývame vás na diskusný a prednáškový večer OSOBNOSŤ SAMUELA ZOCHA V KONTEXTE VÝZNAMU ŽÚP v pondelok 23. 9. od 17.30 hod. v Zichyho paláci, Ventúrska 9, Bratislava. Vstup voľný.
Diskusné podujatie organizuje Petržalský okrášľovací spolok s podporou Mestskej časti Bratislava-Staré Mesto a pod záštitou Bratislavského samosprávneho kraja.

Program:
1. Otvorenie - Petržalský okrášľovací spolok
2. Prečo župa, župan a osobitne Samuel Zoch ako prvý bratislavský župan - Milan Galanda
3. Pohľad súčasného predsedu BSK na osobnosť S. Zocha - Pavol Frešo
4. História udeľovania ceny S. Zocha - Ľubo Roman, prvý predseda BSK
5. Osobnosť S. Zocha - PhDr. Alena Bartlová, CSc., Historický ústav SAV
6. Diskusia
7. Ukončenie a záver s malým občerstvením

Vystúpia žiaci ZUŠ Júliusa Kowalského v Bratislave pod vedením riaditeľky Dagmar Prokešovej.

Na plagátiku je Samuel Zoch, bratislavský župan, predtým farár v Modre a biskup Západného dištriktu, ako reční nastúpeným vojakom Čs. légií na nádvorí Vodných kasární (dnešná SNG). Fotografia pochádza pravdepodobne z leta 1919.