Vyhodnotenie dobrovoľnej ofery na Srbsko

Predsedníctvo ECAV na Slovensku a ED ECAV na Slovensku ďakujú všetkým darcom, ktorí prispeli na dobrovoľnú oferu na zmiernenie škôd spôsobených záplavami v Srbsku.
Dobrovoľná ofera bola vyhlásená 21. mája 2014 a oficiálne bola ukončená 31. augusta 2014. Jej výnos predstavoval 11 498,00 €. Výnos ofery bol odovzdaný Slovenskej evanjelickej a. v. cirkvi (SEAVC) v Srbsku prostredníctvom nimi poskytnutého bankového účtu.

Finančné prostriedky budú použité vo filiálnom zbore SEAVC v Bijeljine, ktorý pri posledných povodniach v Srbsku utrpel najväčšie škody. Finančná pomoc bude poskytnutá 30 rodinám − členom cirkevného zboru Bijeljina

Mesto Bijeljina leží medzi riekami Sávou a Drinou na teréne, ktorý je popretkávaný sieťou kanálov a riečok. Tieto vodné toky nedokázali vo svojich korytách odviesť všetku vodu z obrovského cyklónu Tamara a spôsobili obrovské škody. Domy boli zaplavené, voda navlhčila základy domov, čím sa narušila ich stabilita. V mnohých rodinách voda poškodila podlahy, nábytok, steny, stroje. Priniesla do dvorov a domov nečistotu a nákazu. Úplne zničila úrodu na poliach a záhradách. Všetko bolo pokryté špinavou vodou a teraz je nepoužiteľné, lebo by to ohrozilo zdravie ľudí a zvierat. Všetko je potrebné čistiť, dezinfikovať, vysúšať a mnoho vecí je potrebné nanovo zakúpiť.

Touto cestou ďakujeme cirkevným zborom ECAV na Slovensku i jednotlivcom, ktorí sa zapojili do dobrovoľnej ofery na Srbsko. Finančná pomoc uľahčí našim krajanom ich neľahkú situáciu a pomôže im pri odstraňovaní škôd spôsobených živelnou katastrofou. Pán Boh oslovuje a spája srdcia aj takýmto spôsobom. Nech svojou milosťou a ochranou bdie nad každým jedným z nás.