Ježiš, priateľ detí

Videá o Pánu Bohu pre všetky deti :)

Milé deti, poznáte kanál na YouTube Deťom viac? YouTube Deťom viac

Výzva pre všetky deti!

Milé deti, potrebujeme vašu pomoc! Nakreslite dúhu- veľkú a farebnú! A ozdobte ňou okná vašich domov či bytov. Tak aby ju videli všetci ľudia na ulici. Viete prečo? Lebo práve dúha je symbol nádeje a viery, že po búrke vyjde slnko. Potešme všetkých ľudí, ktorí sa prejdú okolo nášho okna :)

Aplikácia- Biblia pre deti

Chceli by sme Vám dať do pozornosti aplikáciu Biblia pre deti od YouVersion, ktorá je už aj v slovenčine. Dá sa stiahnuť na mobily a tablety, na Android aj iOS.

Veľkonočné udalosti- pre konfirmandov

Témou pracovných listov sú veľkonočné udalosti. Keď si milí konfirmamdi chcete pripomenúť tieto udalosti alebo radi máte lúštenie kódov a radi sa pasujete s rôznymi hádankami, pripravili sme pre vás nasledovné pracovné listy.

Fotohádanky pre deti 2.

Ahoj, skús uhádnuť, aký príbeh z Biblie je znázornený na obrázku. Žltý panáčik predstavuje Pána Ježiša. Dám ti radu, prvý obrázok je zo Starej zmluvy, všetky ostatné z Novej zmluvy. Svoje odpovede si môžeš skontrolovať tak, že si nájdeš príbeh v Biblii, lebo pri každom príbehu je napísané, kde ho môžeš nájsť.  Nech sa Ti príbeh dobre háda a hľadá v Biblii. Nezabudni si príbeh aj prečítať.

Sila priateľstva

Milé deti, medzi nami dospelými sa hovorí taká vetička, ktoré znie: „V núdzi poznáš priateľa.“

Noách a potopa

Prešlo veľa rokov. Na zemi žilo mnoho ľudí, ale boli zlí.

Malomocného viera

Choroba je zlá vec. Všetci chceme byť zdraví a chceme mať dosť energie, aby sme mohli pomáhať rodičom ale i pracovať na úlohách, ktoré nám teraz zadávajú učitelia cez internet.

Besiedka z Trnavy bude mať tretie pokračovanie

Ako to dopadlo s Jozefom, aké piesne si zaspievame, aké sa naučíme a kto bude odmenený v súťaži? Sledujte v nedeľu ráno, na YouTube kanály ECAV Trnava :) https://www.youtube.com/channel/UC6ibC9iNyNMUDy7orW2JekA

Moja povinnosť

Určite aj vy máte miesto, kde sa cítite dobre. A potom sú také miesta, kde musíte byť, či sa vám to páči alebo nie.

Prvý hriech

Mladý bádateľ, poznáš nejaké zákazy? Napríklad na ceste? Poznáš napríklad semafor?

Pán Boh nás stvoril pre spoločenstvo

Pán Boh nás stvoril pre spoločenstvo - potrebujeme mať vo svojej blízkosti rodinu, priateľov, spolužiakov, kolegov, kresťanov...

Veľký výlet malého kresťana

Srdečne Ťa týmto pozývam na veľký výlet svetom Biblie a viery.

Každý deň dostaneš odo mňa  jednu tému. Sadni si k nej hneď ráno, aby si takto s Božím slovom začal deň. Alebo si ich vezmi do rúk na obed. No môžeš si ju čítať a riešiť aj večer, pred spaním, keď sa potrebuješ stíšiť po celom dni.

Ak si starší, určite úlohy veľmi rýchlo zvládneš.

Ak si menší, budeš potrebovať pomoc dospelého. On bude čítať a ty vyfarbovať obrázky. Je to vzácny čas, ktorý môžete spolu s mamou, otcom, babkou, dedkom, či iným dospelákom stráviť.

Prajem Ti veľa radosti a zábavy.

Nech Ťa žehná Pán Boh.

Tvoja kamarátka, Miška

Fotohádanky NIELEN pre deti :)

Skús uhádnuť, aký príbeh je znázorenený na obrázku. Dám Ti pomôcku, žltý panáčik predstavuje Pána Ježiša, takže je to príbeh z Novej zmluvy. Ostatné obrázky patria do príbehov zo Starej zmluvy. Kľúč k vyriešeniu nájdeš dole, treba si ho však nájsť v Biblii.

VIDEO besiedka- malý hrdina s veľkým srdcom

Lekár lieči, BOH uzdravuje

Ahoj deti, asi ste už počuli slovo – koronavírus, však? Myslím, že dnes nie je človek, ktorý by to slovo nepočul alebo nepovedal. Viete ako taký vírus vyzerá? Je sympatický? Na čo sa podobá? Spôsobuje nejakú nepríjemnú chorobu? Povedali vám, komu môže tento vírus najviac uškodiť, aký je nebezpečný? Asi nosíte rúška, keď idete náhodou von, hoci, treba byť radšej doma. To všetci musíme, ale aj chceme, aby sme pomohli s týmto vírusom bojovať. Veríme, že ho porazíme. Je to pre nás všetkých veľmi dôležité.

Príbeh o zázračnom uzdravení

Milé deti, počuli ste o tom, že Pán Ježiš vedel uzdravovať ľudí? Áno, keď žil tu na zemi, tak vedel uzdravovať chorých ľudí. Taký príbeh o uzdravení si môžete s rodičmi teraz prečítať.

ONLINE detské besiedka- O Jozefovi 2.

CZ ECAV Trnava pripravuje na nedeľu ďalšiu detskú besiedku.

Veľkonočná súťaž pre malých umelcov :)

Veľkonočná umelecká súťaž pre deti je skvelou príležitosťou pre najmenších členov nášho cirkevného zboru uvažovať nad Veľkou nocou a jej významom a využiť všetku kreativitu a umelecké dary ktoré majú.
Odborná porota už čaká na príspevky a teší sa na hodnotenie

Pre deti - Farizej a publikán o 18:00

Biblický príbeh pre deti - každý večer o 18:30

CZ ECAV Banská Štiavnica v spolupráci s vedúcou besiedky Katkou, pripravujú na každý večer biblický príbeh. Prvý si budete môcť vypočuť už 25.3.2020 o 18:30 na FB stránke cirkevného zboru... FB CZ ECAV Banská Štiavnica

Poznávacie znamenie: láska!

Včera ste sa dozvedeli o tom, čo bolo a je dôležité vtedy, keď si Pán Ježiš zavolá ľudí k sebe ako učeníkov. Áno, správne: je dôležitá poslušnosť a dôvera. Aj učeníci nechali všetky svoje veci tak a šli za Ježišom. Netreba sa báť, lebo Pán Ježiš je ten najlepší a najmúdrejší Učiteľ.

Ahoj besiedkári :)

Tešíte sa, kedy už konečne pôjdete na Detskú besiedku tak ako my doma? To vám verím. A aby vám čas rýchlejšie ušiel, tak sa môžete zahrať nejaké hry a aktivity.

Volá Ťa

Určite aj vám sa to už stalo: mama vás volá jesť a vy na to: o chvíľu. Alebo vám prikazuje upratať si izbu a vy poviete: dobre, pôjdem, ale ďalej sa hráte na mobile.

Detská besiedka- Nasýtenie zástupu

Detskú nedeľnú besiedku pripravil aj Evanjelický Cirkevný zbor Háj (Tur. Teplice). Môžete spolu s nami spievať, modliť a nechať sa povzbudiť príbehom o tom, ako Pán Ježiš nasýtil zástup ľudí, kde bolo vyše 5000 ľudí.

Staršie
Strana 1 z 2