Z GBÚ

Uznesenia prijaté na Synode 2019

Drahí bratia a sestry, ponúkame vám uznesenia, ktoré prijala Synoda ECAV na svojom zasadnutí v dňoch 21. – 22. 06. 2019 v Prešove. Pripomíname, že uznesenia nadobudli právoplatnosť po spísaní zápisnice, podpise overovateľov a uplynutí apelačnej doby.

Personálne zmeny v cirkevných zboroch ECAV na Slovensku

Prinášame informáciu o zmenách v našich cirkevných zboroch od 12. 06. 2019 – do 08. 07. 2019.

Program generálneho biskupa ECAV Ivana Eľka v 28. týždni

Vyjadrenie k  Evanjelickému poslu spod Tatier

Milé sestry, milí bratia, vážení čitatelia Evanjelického posla spod Tatier. V piatok 28. júna 2019 sa uskutočnilo v Liptovskom Mikuláši Valné zhromaždenie spoločnosti Tranoscius, a.s., na ktorom bolo zvolené nové predstavenstvo spoločnosti, ako aj dozorná rada.

Aby dovolenka „neprepadla“ !

Vážená sestra / Vážený brat.
Pre letné obdobie je charakteristické čerpanie dovoleniek vo väčšom rozsahu ako v inom období roka. Nárok zamestnanca na dovolenku patrí medzi základné podmienky zamestnávania. Dovolenka slúži predovšetkým pre oddych a regeneráciu zamestnanca bez výpadku jeho stáleho príjmu.

Personálne zmeny v cirkevných zboroch ECAV na Slovensku v júni 2019

Uverejňujeme najnovšie informácie o presonálnych zmenách v CZ ECAV v období od 01. 05. 2019 – do 12. 06. 2018. Z dôvodu preklápania informácií na novú webovú stránku, budú zmeny evidované s oneskorením už na novej. Za trpezlivosť a porozumenie ďakujeme.

Príspevok na rekreáciu

Vážená sestra / Vážený brat, v ozname zo dňa 20. 03. 2019 zverejnenom na stránkach ECAV na Slovensku sme vás informovali o Novele zákona v súvislosti s podporou cestovného ruchu na Slovensku. Nakoľko v uvedenom termíne bola záležitosť o poskytnutie príspevku na rekreáciu zamestnancom v riešení, uvádzame doplňujúce informácie.

Generálny biskupský úrad vedie JUDr. Igor Bartho

Generálne presbyterstvo zvolilo za nového riaidteľa generálneho biskupského úradu ECAV na Slovensku, JUDr. Igora Bartho. Úrad prevzal 16.4.2019.

Materská dovolenka a rodičovská dovolenka

S materskou dovolenkou a rodičovskou dovolenkou nie sú spojené len práva, ale aj povinnosti. Právnu úpravu uvedenej oblasti zakotvuje pracovné právo, ako aj právo sociálneho zabezpečenia.

Farárske skúšky 2019

Farárske skúšky sa budú konať 14. októbra 2019 o 8.00 hod. na Generálnom biskupskom úrade ECAV na Slovensku, Palisády 46 v Bratislave.Všetky potrebné informácie o farárskej skúške nájdete v Zbierke cirkevnoprávnych predpisov ECAV na Slovensku: Cirkevné nariadenie č. 6/91 o farárskej skúške v znení cirkevného nariadenia č. 3/94, 2/00, 9/01, 6/05 a 1/10.

Strana 1 z 1