< | 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11>

Úprimná sústrasť do Nórska

Generálny biskup Miloš Klátik poslal v mene ECAV Slovensku kondolenciu v súvislosti s tragickými atentátmi v Nórsku Jeho veličenstvu kráľovi Haraldovi V. s manželkou Sonjou, predsedovi vlády Jensovi Stoltenbergovi, biskupke Nórskej evanjelickej cirkvi Helge Haugland Byfuglien, ako aj veľvyslanectvu Nórskeho kráľovstva v SR.

-eš- | 23.7.2011

K pamätníku Zvolenského manifestu

Predsedníctvo ECAV na Slovensku reagovalo na otázky denníka Pravda zo dňa 20. 7. 2011 k pamätníku Zvolenského manifestu, ktorý boa 21. 7. 2011 odhalený vo Zvolene.

Predsedníctvo ECAV na Slovensku | 22.7.2011

O evanjelickej cirkvi s D. Čaplovičom

Prečítajte si rozhovor Ernesta Weidlera s predsedom Výboru NR SR pre vzdelávanie, vedu a šport Dušanom Čaplovičom o evanjelikoch a evanjelickej...

-eš- | 10.6.2011

Korán nepália evanjelici!

Na základe dnešných správ v médiách o pálení Koránu „malou evanjelickou cirkvou“ sme médiá opätovne požiadali, aby pri tejto správe nepoužívali slovo evanjelický.

-eš- | 2.4.2011

Terry Jones nie je evanjelický pastor

Na základe nových správ o pastorovi T. Jonesovi a pálení Koránu sme médiá požiadali - rovnako ako v septembri 2010, aby neuvádzali nesprávnu informáciu, že ide o kazateľa evanjelickej cirkvi.

Edita Škodová | 22.3.2011

Kondolencia Japonsku

Generálny biskup Miloš Klátik v mene ECAV na Slovensku vyjadril prostredníctvom mimoriadneho a splnomocneného veľvyslanca Japonska v SR sústrasť vláde Japonska a japonským občanom v súvislosti s tragickým zemetrasením a ďalšími katastrofami, ku ktorým v dôsledku zemetrasenia došlo v Japonsku.

E. Škodová, tajomníčka pre mediálnu komunikáciu | 15.3.2011

Podunajská vlna – rozhovor s M. Klátikom

Rozhovor pre Ekuménu vo svete s generálnym biskupom ECAV na Slovensku Milošom Klátikom o ekumenickom podujatí vo Viedni, ktoré bolo súčasťou európskeho projektu Podunajská vlna mieru

EKUMÉNA VO SVETE 8/2011  | 14.3.2011

Podunajská vlna mieru – ROZHOVOR 2

Biskup Evanjelickej cirkvi augsburského vyznania Miloš Klátik o ekumenickom podujatí vo Viedni, ktoré bolo súčasťou európskeho projektu Podunajská vlna mieru, pre Ekuménu vo svete.

EKUMÉNA VO SVETE 8/2011, Rádio Slovensko  | 10.3.2011

Generálny biskup k Týždňu manželstva

Príhovor generálneho biskupa Miloša Klátika k Národnému týždňu manželstva

Miloš Klátik, generálny biskup ECAV na Slovensku | 9.2.2011

Kondolencia do Moskvy

ECAV na Slovensku prostredníctvom Veľvyslanectva Ruskej federácie vyslovila úprimnú sústrasť občanom Ruskej federácie v súvislosti s tragickým incidentom na moskovskom medzinárodnom letisku Domodedovo, v dôsledku ktorého zahynulo 35 ľudí a mnoho ďalších je zranených.

GBÚ ECAV na Slovensku | 28.1.2011

< | 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11>