< | 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12>

Stanovisko synodnej rady ČCE k zjednocovaniu Evropy

Synodná rada Českobratskej cirkvi evanjelickej v ČR sa na nás obrátila s prosbou uverejniť na našej webovej stránke svoje stanovisko k zjednocovaniu Európy.

Joel Ruml, Lia Valková | 2.2.2012

STANOVISKO Zboru biskupov k pôsobeniu TC Kompas v ECAV

Zbor biskupov ECAV na Slovensku sa zaoberal žiadosťami Tréningového centra Kompas Občianske združenie (TCK OZ) a redakcie Evanjelického posla spod Tatier (EPST) a jednomyseľne k nim prijal nasledujúce stanoviská:

Zbor biskupov ECAV na Slovensku | 17.1.2012

K službám Božím v médiách

Stretávame sa s rozličnými návrhmi, ako máme organizovať vysielanie prenosov z evanjelických služieb Božích v RTVS, preto na vysvetlenie uvádzame:

Edita Škodová tajomníčka pre mediálnu komunikáciu GBÚ  | 19.12.2011

Kondolencia pani Dagmar Havlovej

Generálny biskup Miloš Klátik poslal v mene Predsedníctva a Zboru biskupov ECAV na Slovensku kondolenciu k úmrtiu Václava Havla:

Edita Škodová, media@ecav.sk | 19.12.2011

Vieroučný výbor - Stanovisko k prenikaniu cudzích náuk a hnutí do Evanjelickej cirkvi a. v. na Slovensku

Vzhľadom na to, že „Stanovisko Vieroučného výboru ECAV na Slovensku k prenikaniu cudzích náuk a hnutí do ECAV“ mohlo byť nepochopené, a aby sa predišlo zbytočným nedorozumeniam v súvise s pôsobením neordinovaných pracovníkov v ECAV, Vieroučný výbor opätovne zdôrazňuje bod č. 2 predmetného vyhlásenia, kde sa uvádza:

Vieroučný výbor ECAV na Slovensku | 17.12.2011

Vieroučný výbor ECAV vydal stanovisko v súvislosti s prenikaním cudzích duchovných prúdov do ECAV na Slovensku prostredníctvom organizácií a hnutí, napr. Tréningové centrum Kompas (TC Kompas), Hnutie zakladania zborov, Prirodzený rast cirkvi, Willow Creek a ďalších, ktoré si nárokujú vyučovať a viesť členov ECAV na...

Vieroučný výbor ECAV na Slovensku  | 6.12.2011

Odkaz 17. novembra pre súčasnosť

Generálny biskup Miloš Klátik odpovedal na otázky agentúry SITA o význame 17. novembra pre našu súčasnosť.

Radoslav Pavlík, SITA | 17.11.2011

Jones nie je evanjelický pastor

Opäť sme upozornili na opätovne sa vyskytujúcu chybu v spravodajstve niektorých médií, ktoré sme znovu požiadali, aby pri informovaní o osobe Terryho Jonesa neuvádzali nesprávnu informáciu, že ide o kazateľa evanjelickej cirkvi.

Edita Škodová , tajomníčka pre mediálnu komunikáciu GBÚ ECAV na Slovensku, media@ecav.sk | 3.11.2011

Vyhlásenie k snahám odstrániť súsošie štúrovcov z Nám. Ľ. Štúra v Bratislave

So znepokojením sledujeme iniciatívy, ktoré chcú presadiť, aby súsošie štúrovcov na Námestí Ľ. Štúra bolo nahradené kópiou pôvodného súsošia cisárovnej Márie Terézie.

Predsedníctvo ECAV na Slovensku | 3.11.2011

Predsedníctvo ECAV na Slovensku k avizovaným zmenám v RTVS

Vyhlásenie Predsedníctva ECAV na Slovensku k avizovaných zmenám vo vysielacej štruktúre náboženských relácií RTVS

Predsedníctvo ECAV na Slovensku | 3.10.2011