DETSKÁ BESIEDKA

MOŽNOSTI

· Úvodná stránka
· 10 naj
· Archív článkov
· Diskusné fórum
· Hľadanie
· Na stiahnutie
· Napíšte nám
· Pomoc
· Prispejte článkom
· Štatistiky návštevnosti
· Váš účet
· Vaša pošta
· Zaujímavé odkazy vo WWWWeb Links
· Zoznam členov

Kto je OnLine

Momentálne je 13 návštevník(ov) a 0 člen(ov) online.

Ste anonymný užívateľ. Môžete sa zdarma zaregistrovať tu

Z diskusného fóra


 pieseň
 Piesne
 KTO MOZE BYT UCITELOM BESIEDKY v ECAV

Fóra DETSKÁ BESIEDKA

7 najčítanejších článkov

7 Nejčtenější

· 1: Prednáška psychologičky Mgr. Aleny Nyplovej (Zvolen - 4.9.2004) - (64810 čtenářů)
· 2: Deň matiek 2005 - (28751 čtenářů)
· 3: Srdce - (25737 čtenářů)
· 4: Holubica - (20987 čtenářů)
· 5: Vianočné pásmo 2004 - (19929 čtenářů)
· 6: Prichádza na svet materiál pre detské besiedky!!! - (15561 čtenářů)
· 7: Prosbičky do ručičky - modlitbičky pre detičky - (12572 čtenářů)

VyhľadávaniePokročilé vyhľadávanie

Martino vyznanie


Autor: admin - Pondelok, 06.06. 2016 - 00:00:00
3. nedeľa po Svätej Trojici

Keď Marta počula, že Ježiš prichádza, šla Mu naproti, Mária však sedela doma. I povedala Marta Ježišovi: Pane, keby si bol býval tu, nebol by mi brat umrel. Ale aj teraz viem, že čokoľvek by si prosil od Boha, dá Ti Boh. Povedal jej Ježiš: Tvoj brat vstane z mŕtvych. Marta mu odpovedala: Viem, že vstane pri vzkriesení v posledný deň. Riekol jej Ježiš: Ja som vzkriesenie a život - kto verí vo mňa, bude žiť, aj keď umrie, a nik neumrie naveky, kto žije a verí vo mňa. Či veríš tomu? Povedala Mu: Áno, Pane, ja som uverila, že Ty si Kristus, Syn Boží, ktorý mal prísť na svet.“ (Ján 11, 20-27)

Neďaleko Jeruzalema stojí malá dedinka Betánia. Tam žili traja súrodenci, ktorých Pán Ježiš mal veľmi rád a ktorých často navštevoval. Boli to dve sestry Mária a Marta a ich brat Lazár. Jedného dňa sa však stalo, že Lazár ochorel. Jeho choroba bola veľmi ťažká a sestry sa báli, že umrie. Vedeli však, že Pán Ježiš má moc uzdravovať. Neraz boli svedkami Jeho zázrakov a boli si isté, že aj teraz by ich bratovi dokázal pomôcť. Pán Ježiš ale vtedy nebol nablízku a tak Mu sestry poslali odkaz, že Lazár je chorý.

Čo si myslíte, že urobil Pán Ježiš, keď dostal odkaz o Lazárovej chorobe? ??? My by sme čakali, že sa bude ponáhľať do Betánie, alebo že na diaľku urobí nejaký zázrak, aby sa Lazár uzdravil. Ale Pán Ježiš nič z toho neurobil. On namiesto toho svojim učeníkom povedal, že táto Lazárova choroba je nato, aby bol oslávený Boží Syn – Pán Ježiš. Učeníci tomu vôbec nerozumeli, rovnako ako možno ani vy tomu teraz ešte nerozumiete. No čoskoro sa dozviete, čo tým Pán Ježiš myslel.

 Prešli dva dni a Pán Ježiš svojim učeníkom povedal: "Lazár umrel, idem ho zobudiť". Až potom sa vydal na cestu do Betánie a učeníci šli s Ním. Keďže šli peši, trvalo im to pekných pár dní a keď konečne dorazili k Betánii, bol Lazár už pochovaný.

Medzitým, ako už viete, Lazárove sestry márne čakali, že Pán Ježiš príde. Do poslednej chvíle verili, že sa zrazu objaví v ich dome a Lazára uzdraví, no nestalo sa tak a Lazár umrel. Čo mali neborké robiť? Pochovali ho za dedinou, ako sa to vtedy robilo. A prešli už 4 dni od Lazárovej smrti, keď zrazu dorazila do ich domu správa, že Pán Ježiš prišiel k Betánii. Len čo to Marta počula, vybehla z domu a bežala za dedinu, aby sa stretla s Pánom. Keď Ho uvidela, rozplakala sa a povedala: "Ach Pane, keby si tu bol, Lazár by neumrel". Bolo jej ľúto, že Pán Ježiš prišiel neskoro, lebo pevne verila, že by ho bol mohol zachrániť, keby prišiel včas. Pán Ježiš jej na to povedal: "Neboj sa, Marta, tvoj brat vstane z mŕtvych". Marta si myslela, že hovorí o večnom živote, o poslednom súde a o konci sveta, preto prikývla: "Áno, Pane, viem, že v onen súdny deň vstane z mŕtvych". Ale Pán Ježiš nemal na mysli súdny deň. On chcel povedať, že Lazár vstane z hrobu ešte v ten istý deň. Preto jej povedal: "Ja som vzkriesenie i život. Kto verí vo mňa, bude žiť, aj keby umrel. Veríš tomu?" A Marta pevne vyznala: "Áno, verím, že ty si Kristus – Syn Boží".

Pamätáte si, čo sme minule hovorili o slove Kristus? Že to nie je meno ani priezvisko, ale dôležité označenie? Spomínate si, čo toto slovo znamená? ??? Slovo Kristus znamená "pomazaný", teda týmto slovom sa mal označiť jedine Boží Syn, teda ten, ktorého Boh poslal. Marta svojimi slovami vyznala, že Pána Ježiša považuje za poslaného od Boha, že je to podľa Nej Boží Syn a že je teda ako Boží Syn Pánom všetkého, teda aj jej Pánom.

Jej vieru Pán Ježiš potvrdil, pretože hneď na to jej prikázal, aby Ho zaviedla k hrobu. Ona tak urobila a spolu s ňou šiel aj veľký zástup ľudí, ktorí si mysleli, že Pán Ježiš chce ísť k hrobu, aby sa tam pomodlil a rozlúčil s priateľom. Pán Ježiš však prikázal, aby odvalili kameň, ktorý bol k otvoru hrobu privalený. Ľudia netušili, prečo to Pán Ježiš chce, ale urobili podľa Jeho slov a keď bol už kameň odvalený, zvolal Pán Ježiš mocným hlasom: "Lazár, poď von". A Lazár hneď ožil a vyšiel von.

Viete už teraz, prečo Pán Ježiš na začiatku povedal, že táto Lazárova choroba je na to, aby bol oslávený Boží Syn a prečo sa hneď neponáhľal do Betánie? ??? Pán Ježiš chcel ľuďom ukázať, že má moc nie len nad chorobami, ale aj nad smrťou. On dobre vedel o Lazárovej chorobe, vedel vopred, že Lazár umrie a zámerne sa neponáhľal a nechal ho umrieť, aby ho potom vzkriesil a všetkým ukázal svoju moc a hlavne to, že je naozaj Boží Syn. Marta vyznala, že tomu verí a On jej vieru odmenil tak, že jej vrátil mŕtveho brata. Verme teda aj my, že Pán Ježiš je skutočný Boží Syn a On nám našu vieru mnohokrát potvrdí svojimi skutkami v našom živote.


 

Prihlásiť sa

Užívateľské meno

Heslo

Ešte nemáte svoj účet? Môžete si ho vytvoriť. Ako registrovaný užívateľ získate veľa výhod. Budete môcť upraviť vzhľad tohto webu, nastaviť zobrazenie komentárov, posielať komentáre, posielať správy ostatným užívateľom a veľa ďalších.

Súvisiace odkazy

· Viac o
· Ďalšie články od autora: admin
Prednáška psychologičky Mgr. Aleny Nyplovej (Zvolen - 4.9.2004)

Hodnotenie článku

Priemerné hodnotenie: 0
Hlasov: 0

Zvoľte počet hviezdičiek:

Vynikajúci
Veľmi dobrý
Dobrý
Priemerný
Zlý

Možnosti


 Vytlačiť článok Vytlačiť článok

DETSKÁ BESIEDKA
Tento web spravuje sekcia práce s deťmi vnútornej misie Evanjelickej cirkvi a.v. na Slovensku.
Napíšte nám svoje pripomienky, podnety a návrhy k tomuto webu

Tieto stránky vznikli s pomocou Jiřího Stavinohu - autora redakčného systému United-nuke, za čo mu patrí naša vďaka.
Powered by Copyright © UNITED-NUKE CMS. Všetky práva vyhradené.
Čas potrebný k spracovaniu stránky 0.05 sekúnd