DETSKÁ BESIEDKA

MOŽNOSTI

· Úvodná stránka
· 10 naj
· Archív článkov
· Diskusné fórum
· Hľadanie
· Na stiahnutie
· Napíšte nám
· Pomoc
· Prispejte článkom
· Štatistiky návštevnosti
· Váš účet
· Vaša pošta
· Zaujímavé odkazy vo WWWWeb Links
· Zoznam členov

Kto je OnLine

Momentálne je 13 návštevník(ov) a 0 člen(ov) online.

Ste anonymný užívateľ. Môžete sa zdarma zaregistrovať tu

Z diskusného fóra


 pieseň
 Piesne
 KTO MOZE BYT UCITELOM BESIEDKY v ECAV

Fóra DETSKÁ BESIEDKA

7 najčítanejších článkov

7 Nejčtenější

· 1: Prednáška psychologičky Mgr. Aleny Nyplovej (Zvolen - 4.9.2004) - (64810 čtenářů)
· 2: Deň matiek 2005 - (28751 čtenářů)
· 3: Srdce - (25737 čtenářů)
· 4: Holubica - (20988 čtenářů)
· 5: Vianočné pásmo 2004 - (19930 čtenářů)
· 6: Prichádza na svet materiál pre detské besiedky!!! - (15561 čtenářů)
· 7: Prosbičky do ručičky - modlitbičky pre detičky - (12572 čtenářů)

VyhľadávaniePokročilé vyhľadávanie

Petrovo vyznanie


Autor: admin - Pondelok, 23.05. 2016 - 00:00:00
1. nedeľa po Svätej Trojici

Opýtal sa ich: A vy za koho ma pokladáte? Odvetil Šimon Peter: Ty si Kristus, Syn Boha živého.“ (Matúš 16, 16)

Keď Pán Ježiš začal verejne pôsobiť a kázať o Pánu Bohu, nebolo pre ľudí ľahké spoznať v Ňom Božieho Syna. Veď často sa stávalo, že niekto začal niečo učiť a kázať. Ako teda mali ľudia vedieť, že práve tento učiteľ je iný? Že je poslaný Pánom Bohom?

Pán Ježiš vedel o pochybnostiach ľudí, preto konal rôzne znamenia – uzdravoval, kriesil, robil všelijaké zázraky, aby dokázal, že nie je obyčajným človekom. Napriek tomu si mnohí mysleli, že je to čudák, že je to nejaký kúzelník, alebo že je dokonca posadnutý zlým duchom a poslaný samotným diablom. Názory na Neho boli rôzne a Pán Ježiš o tom dobre vedel.

Jedného dňa sa so svojimi učeníkmi ocitol na pustom mieste, kde sa modlil. Učeníci boli pri Ňom a ticho čakali, kým skončí. Oni sa ešte tak modliť nevedeli. Neboli zvyknutí modliť sa každý deň, ako to robíme my. To ich naučil až Pán Ježiš práve v takých chvíľach, ako bola táto – keď sa sám modlil a v modlitbe sa zhováral so svojim nebeským Otcom.

Keď skončil, opýtal sa svojich učeníkov, za koho Ho ľudia považujú, čo si o Ňom myslia. Učeníci nezapierali a po pravde Pánovi Ježišovi povedali, čo všetko si ľudia o Ňom hovoria. To nebýva ťažká úloha, veď aj k nám sa isto neraz dostanú rôzne klebety a keby sa nás dakto opýtal, čo ľudia hovoria o pánovi farárovi alebo o našom učiteľovi, možno by sme tiež vedeli vyrozprávať mnohé reči, čo sme kde-tu započuli. Ľudské klebety sa šíria veľmi rýchlo a spravidla je na nich len veľmi málo pravdy. Tak to bolo aj pri Pánovi Ježišovi. Aj o Ňom si ľudia mysleli kadečo a učeníci Mu to teraz ochotne vyrozprávali.

Tu však Pán Ježiš položil nečakanú otázku: "A vy ma za koho pokladáte?" To nie je taká jednoduchá otázka ako sa na prvý pohľad zdá. Pán Ježiš sa totiž svojich učeníkov pýta na ich vlastný názor. To je to isté, ako keby ste vy niekomu rozpovedali všetky klebety o vašej pani učiteľke a teraz by sa vás niekto opýtal, čo na ňu hovoríte vy sami. Vtedy by ste mali povedať svoj skutočný názor a Pán Ježiš to isté čakal od učeníkov. A tu prehovoril učeník Peter, ktorý povedal veľmi dôležité slová: "Ty si Kristus, Syn Boha živého."

My si často myslíme, že Ježiš Kristus je meno, rovnako ako Ján Novák, Peter Fazekaš či Andrea Kováčová. Ale to nie je tak. Slovo "Kristus" znamená "pomazaný", teda poslaný od Boha. Týmto slovom bolo možné označiť len Božieho Syna. Keď Peter povedal Pánovi Ježišovi "Ty si Kristus", neprezradil Mu Jeho vlastné meno, ale povedal: "Ty, Pane, si Boží Syn, Ty si ten, ktorého Boh poslal." A to je na tom to najdôležitejšie. Peter si o Pánovi Ježišovi nemyslel, že je divotvorca, kúzelník alebo čudák, ale že je to Boží Syn, teda správne pochopil, kým Pán Ježiš naozaj je.

Dnes je meno Pána Ježiša veľmi známe. V našich končinách ho pozná hádam každý. Spomínajú Ho ľudia veriaci i neveriaci, na Vianoce si všetci prajú od Neho radosť, speváci o Ňom spievajú, herci hrajú príbeh Jeho narodenia. No čo si myslíte, pokladajú Ho všetci za Božieho Syna tak ako Peter? Myslíte si, že ľudia, ktorí občas spomenú meno Pána Ježiša, no v živote sú neprajní, závistliví, robia zle a ubližujú, považujú Pána Ježiša za svojho Spasiteľa? ??? Určite nie. Ak by to tak naozaj bolo, museli by mať pred Ním úctu, vážiť si Ho a nepoužívať Jeho meno ako nadávku, alebo robiť zle, keď si to On nepraje.

Pán Ježiš sa dnes pýta aj nás, za koho Ho pokladáme. Dobre si premyslime, čo na túto otázku odpovieme.


 

Prihlásiť sa

Užívateľské meno

Heslo

Ešte nemáte svoj účet? Môžete si ho vytvoriť. Ako registrovaný užívateľ získate veľa výhod. Budete môcť upraviť vzhľad tohto webu, nastaviť zobrazenie komentárov, posielať komentáre, posielať správy ostatným užívateľom a veľa ďalších.

Súvisiace odkazy

· Viac o
· Ďalšie články od autora: admin
Prednáška psychologičky Mgr. Aleny Nyplovej (Zvolen - 4.9.2004)

Hodnotenie článku

Priemerné hodnotenie: 0
Hlasov: 0

Zvoľte počet hviezdičiek:

Vynikajúci
Veľmi dobrý
Dobrý
Priemerný
Zlý

Možnosti


 Vytlačiť článok Vytlačiť článok

DETSKÁ BESIEDKA
Tento web spravuje sekcia práce s deťmi vnútornej misie Evanjelickej cirkvi a.v. na Slovensku.
Napíšte nám svoje pripomienky, podnety a návrhy k tomuto webu

Tieto stránky vznikli s pomocou Jiřího Stavinohu - autora redakčného systému United-nuke, za čo mu patrí naša vďaka.
Powered by Copyright © UNITED-NUKE CMS. Všetky práva vyhradené.
Čas potrebný k spracovaniu stránky 0.04 sekúnd