DETSKÁ BESIEDKA

MOŽNOSTI

· Úvodná stránka
· 10 naj
· Archív článkov
· Diskusné fórum
· Hľadanie
· Na stiahnutie
· Napíšte nám
· Pomoc
· Prispejte článkom
· Štatistiky návštevnosti
· Váš účet
· Vaša pošta
· Zaujímavé odkazy vo WWWWeb Links
· Zoznam členov

Kto je OnLine

Momentálne je 13 návštevník(ov) a 0 člen(ov) online.

Ste anonymný užívateľ. Môžete sa zdarma zaregistrovať tu

Z diskusného fóra


 pieseň
 Piesne
 KTO MOZE BYT UCITELOM BESIEDKY v ECAV

Fóra DETSKÁ BESIEDKA

7 najčítanejších článkov

7 Nejčtenější

· 1: Prednáška psychologičky Mgr. Aleny Nyplovej (Zvolen - 4.9.2004) - (64810 čtenářů)
· 2: Deň matiek 2005 - (28751 čtenářů)
· 3: Srdce - (25737 čtenářů)
· 4: Holubica - (20988 čtenářů)
· 5: Vianočné pásmo 2004 - (19929 čtenářů)
· 6: Prichádza na svet materiál pre detské besiedky!!! - (15561 čtenářů)
· 7: Prosbičky do ručičky - modlitbičky pre detičky - (12572 čtenářů)

VyhľadávaniePokročilé vyhľadávanie

Boh nás miluje


Autor: admin - Pondelok, 18.04. 2016 - 00:00:00
4. nedeľa po Veľkej Noci

V tom sa prejavila Božia láska k nám, že svojho jednorodeného Syna poslal Boh na svet, aby sme žili skrze Neho. V tom je láska, že nie my sme milovali Boha, ale že On miloval nás a poslal svojho Syna ako obeť zmierenia za naše hriechy. Milovaní, keď si nás Boh takto zamiloval, aj my sa máme milovať navzájom.“ (1. list Jánov 4, 9-11)

Vedeli by ste vymenovať všetkých ľudí, ktorých poznáte? Všetkých členov vašej rodiny, všetkých kamarátov zo sídliska, zo školy, spolužiakov z triedy, učiteľov či susedov? ???

(Môžeme sa o to pokúsiť, no zistíme, že sa to nedá.)

Ak začneme počítať a menovať všetkých ľudí, ktorí okolo nás žijú a ktorých stretávame zistíme, že sa to ani nedá. Veď už len v našej škole či škôlke sa za jeden deň premelie množstvo detí. Mnohých poznáte len z videnia a netušíte ani ako sa volajú, o daktorých čo-to viete, niektorých by ste dokonca nazvali kamarátmi.

Keď takto uvažujeme nad ľuďmi, ktorých poznáme, zistíme, že k nim máme rôzny vzťah. Niektorí sú nám blízki, radi sa s nimi stretáme, zahráme sa či porozprávame, dokonca sme ochotní sa s nimi o niečo podeliť, alebo im pomôcť bez toho, že by sme za to niečo čakali. Iní sú nám cudzí a veru by sme sa o obľúbenú čokoládovú tyčinku s nimi nepodelili. Nože sa priznajte, máte aj vy vo vašom okolí takých ľudí? Aj vy máte dobrých kamarátov, ktorí vám vždy urobia radosť keď za vami prídu a máte aj takých, ktorých by ste radšej nevideli?

(V krátkosti sa porozprávame o rôznom prístupe k ľuďom okolo nás.)

Tak vidíte, aké je to s ľuďmi rôzne. Ako rozdielne sa na ľudí pozeráme a ako rozdielne k nim pristupujeme. Pre jedného sme ochotní urobiť všetko, pre iného zasa vôbec nič. Viete čo to je, čo spôsobuje, že dokážeme pre iného niečo urobiť? Viete čo to je v našom srdiečku, čo nám hovorí, aby sme sa podelili s kamarátom alebo ho potešili keď je smutný či mu pomohli keď má problém? ??? Je to láska.

Láska v našom srdci má mnoho podôb. Inú lásku cítime k rodičom, inú ku kamarátom, inú k učiteľom či dobrému ujovi susedovi. No vždy je to láska, ktorá spôsobuje, že dáme maminke a ocinkovi sladkú pusu, že ujovi susedovi podržíme dvere keď ide s ťažkým nákupom, že kamarátovi ponúkneme z našej desiatej, keď on žiadnu nemá. Láska v našom srdci spôsobuje, že konáme dobro. Ak voči niekomu lásku necítime, veľmi sa nám do toho dobra nechce. Len si to všimnite. Ak si pomyslíte na niekoho, s kým by ste sa veru o desiatu nepodelili, pravdepodobne zistíte, že ho nemáte radi a teda vo vašom srdiečku nie je láska.

No teraz si predstavte, že by sa takto správal aj Pán Boh. My sme si na ostatných besiedkach hovorili o tom, čo nám všetko dáva – ako pre nás stvoril svet, ako nám zachraňuje život, zdravie, prírodu či vzťahy, ako nám dáva rodinu, ako sa o nás stará. Viete si predstaviť, že by to robil iba pre niektorých? Že o niekoho by sa postaral a o iného nie? Ale ono to tak nie je. Pán Boh nás všetkých rovnako miluje a tak, ako sme si povedali o našich dobrých skutkoch, že sú z lásky, aj On robí všetko pre nás z lásky, pretože nás miluje a záleží Mu na tom, aby sme boli spokojní a šťastní. A viete kedy svoju lásku k nám najviac dokázal? ??? Keď za nás obetoval svojho Syna Pána Ježiša Krista. Veď tým sa Ho vlastne vzdal, aby nás mohol mať pri sebe.

 Čo si myslíte, ako by sme sa mali zachovať, keď vieme, že nás Pán Boh veľmi miluje? ??? Určite by sme Mu za to mali ďakovať, no hlavne by sme Ho mali tiež milovať. Naša láska k Pánu Bohu je našou odpoveďou na Jeho lásku k nám. Z lásky k Nemu prichádzame do kostola či na besiedku, z lásky k Nemu sa s Ním rozprávame v modlitbe, z lásky k Nemu Mu spievame piesne a oslavujeme Ho. Mnoho ľudí si myslí, že do kostola sa jednoducho chodiť musí, lebo je to povinnosť. Ale vy dnes viete, že do kostola a na besiedku by sme mali chodiť dobrovoľne a z lásky. Tak ako keď túžime vidieť nášho ocinka a tešíme sa, kedy príde domov, alebo za ním zájdeme do práce, aby sme sa s ním na chvíľu stretli, tak prichádzame do kostola, aby sme sa stretli s Pánom Bohom, ktorého milujeme.

Stále však platí, že On nás miloval prvý. Ešte skôr ako sme vôbec vedeli urobiť krok, povedať prvé slovo alebo Mu zaspievať, už vtedy nás On miloval. Z tejto lásky nás až dodnes viedol, ochraňoval, dával nám všetko čo potrebujeme a tak Ho aj my milujme a robme Mu našim životom radosť.

Za výkladom o láske k Pánu Bohu môžeme zaradiť sériu oslavných piesní.


 

Prihlásiť sa

Užívateľské meno

Heslo

Ešte nemáte svoj účet? Môžete si ho vytvoriť. Ako registrovaný užívateľ získate veľa výhod. Budete môcť upraviť vzhľad tohto webu, nastaviť zobrazenie komentárov, posielať komentáre, posielať správy ostatným užívateľom a veľa ďalších.

Súvisiace odkazy

· Viac o
· Ďalšie články od autora: admin
Prednáška psychologičky Mgr. Aleny Nyplovej (Zvolen - 4.9.2004)

Hodnotenie článku

Priemerné hodnotenie: 0
Hlasov: 0

Zvoľte počet hviezdičiek:

Vynikajúci
Veľmi dobrý
Dobrý
Priemerný
Zlý

Možnosti


 Vytlačiť článok Vytlačiť článok

DETSKÁ BESIEDKA
Tento web spravuje sekcia práce s deťmi vnútornej misie Evanjelickej cirkvi a.v. na Slovensku.
Napíšte nám svoje pripomienky, podnety a návrhy k tomuto webu

Tieto stránky vznikli s pomocou Jiřího Stavinohu - autora redakčného systému United-nuke, za čo mu patrí naša vďaka.
Powered by Copyright © UNITED-NUKE CMS. Všetky práva vyhradené.
Čas potrebný k spracovaniu stránky 0.03 sekúnd