DETSKÁ BESIEDKA

MOŽNOSTI

· Úvodná stránka
· 10 naj
· Archív článkov
· Diskusné fórum
· Hľadanie
· Na stiahnutie
· Napíšte nám
· Pomoc
· Prispejte článkom
· Štatistiky návštevnosti
· Váš účet
· Vaša pošta
· Zaujímavé odkazy vo WWWWeb Links
· Zoznam členov

Kto je OnLine

Momentálne je 13 návštevník(ov) a 0 člen(ov) online.

Ste anonymný užívateľ. Môžete sa zdarma zaregistrovať tu

Z diskusného fóra


 pieseň
 Piesne
 KTO MOZE BYT UCITELOM BESIEDKY v ECAV

Fóra DETSKÁ BESIEDKA

7 najčítanejších článkov

7 Nejčtenější

· 1: Prednáška psychologičky Mgr. Aleny Nyplovej (Zvolen - 4.9.2004) - (65236 čtenářů)
· 2: Deň matiek 2005 - (28842 čtenářů)
· 3: Srdce - (25936 čtenářů)
· 4: Holubica - (21234 čtenářů)
· 5: Vianočné pásmo 2004 - (19958 čtenářů)
· 6: Prichádza na svet materiál pre detské besiedky!!! - (15617 čtenářů)
· 7: Prosbičky do ručičky - modlitbičky pre detičky - (12629 čtenářů)

VyhľadávaniePokročilé vyhľadávanie

Deliť či spájať?


Autor: admin - Utorok, 01.05. 2012 - 00:00:00
Zamyslenie na mesiac máj (2012)

 „Ajhľa, stojím pri dverách a klopem. Ak niekto počuje môj hlas a otvorí dvere, vojdem k nemu a budem stolovať s ním a on so mnou.“ (Zj 3,20)

Nedávno sa mi pochválila jedna dievčina – budúca nevesta: „My máme o našom manželstve jasnú predstavu. Už teraz máme všetko podelené.“ To slovíčko „podelené“ mi zarezonovalo v ušiach a spýtal som sa: „Čo máte podelené?“ „Všetko!“ znela odpoveď „úlohy, čas, peniaze...“

Uvedomil som si, že najlepšie manželstvo je to, kde je všetko presne podelené – zadelené – rozdelené. Všetky úlohy, všetky povinnosti, ba aj ten čas sú ...delené. K ideálnemu stavu dospejeme, keď si všetko podelíme. Čosi sem, čosi tam, niečo mne, niečo tebe, všetko roz“delíme“ na dve, tri alebo aj štyri strany až napokon uprostred nezostane nič. Ak by dačo zostalo, zrejme sme delili zle.

Netvrdím že nemáme deliť. Veď inak by tu bol chaos. Deliť určite treba. Len ma znepokojuje otázka: Čo nás pri toľkom delení vlastne bude spájať? Veď ak všetko podelíme, stane sa manželstvo či rodina len niekoľkými časťami obrázka, ktoré, ak sú k sebe priložené, dávajú celistvý obraz, no môžu sa kedykoľvek zosypať, pretože ich nič nedrží pohromade. A naše manželstvá a rodiny skutočne tak aj neraz vyzerajú.

Túžime, aby rodiny boli ukážkou jednoty, svornosti a harmónie. Čo ich ale má spájať? Záujmy, ktoré sa rokmi menia? Práca, ktorou si nikto nemôže byť dlhodobo istý? Láska, ktorá po čase vyprchá? Peniaze, ktoré sa minú? Vášeň, ktorá ochladne? Deti, ktoré vyrastú? Povaha, ktorá sa vyvíja pod tlakom životných okolností? Na základe tohto všetkého sú dnes budované rodiny a vydržia len toľko, koľko tieto nestále spojivá.

Potrebovali by sme pevnejšie a stálejšie spojivo. A ja viem len o jednom. Jedine o Pánovi Ježišovi svedčí písmo, že je ten istý  včera, dnes i na veky. (Žid 13,8). V Jeho prospech svedčia skúsenosti tých rodín a spoločenstiev, ktoré sa Ním nechali spojiť. Život s Ním je totiž ako lano. Ak ste si to niekedy všimli, pevné lano vzniká prepletením viacerých povrazov. A nestačia len dva. Musí byť aj to tretie, ktoré ich spája do pevného celku. Aj Ježiš chce byť spojivom, ktoré bude držať naše rodiny v celku, a to pre naše dobro.

V náš prospech navyše hrá okolnosť, že Pán Ježiš sa nám sám ponúka. Stojí pri dverách a trpezlivo vyčkáva, kým Ho pozveme k stolu. Netreba pre Neho variť. Nevyjde nás draho. Chce iba náš čas a náš záujem. Chce s nami posedieť pri stole a hovoriť. Chce počuť naše sťažnosti aj problémy, chce sa tešiť z našich úspechov. Chce byť pilierom, ktorý pevne stojí v strede rodiny a je rovnako prístupný a spoločný pre všetkých doma. Členovia rodiny k Nemu smú prichádzať a v modlitbe s Ním hovoriť, alebo sa v nej dokonca všetci s Ním stretnúť. Výsledkom je, že sa časti obrázka našej rodiny nerozsypú keď sa zmenia záujmy, zavŕši práca, vyrastú deti, minú sa peniaze či vyprchá láska. Rodina, spájaná modlitbou k Ježišovi ostane.

Prestreli sme teda aj pre Neho?


 

Prihlásiť sa

Užívateľské meno

Heslo

Ešte nemáte svoj účet? Môžete si ho vytvoriť. Ako registrovaný užívateľ získate veľa výhod. Budete môcť upraviť vzhľad tohto webu, nastaviť zobrazenie komentárov, posielať komentáre, posielať správy ostatným užívateľom a veľa ďalších.

Súvisiace odkazy

· Viac o
· Ďalšie články od autora: admin
Prednáška psychologičky Mgr. Aleny Nyplovej (Zvolen - 4.9.2004)

Hodnotenie článku

Priemerné hodnotenie: 0
Hlasov: 0

Zvoľte počet hviezdičiek:

Vynikajúci
Veľmi dobrý
Dobrý
Priemerný
Zlý

Možnosti


 Vytlačiť článok Vytlačiť článok

DETSKÁ BESIEDKA
Tento web spravuje sekcia práce s deťmi vnútornej misie Evanjelickej cirkvi a.v. na Slovensku.
Napíšte nám svoje pripomienky, podnety a návrhy k tomuto webu

Tieto stránky vznikli s pomocou Jiřího Stavinohu - autora redakčného systému United-nuke, za čo mu patrí naša vďaka.
Powered by Copyright © UNITED-NUKE CMS. Všetky práva vyhradené.
Čas potrebný k spracovaniu stránky 0.04 sekúnd