DETSKÁ BESIEDKA

MOŽNOSTI

· Úvodná stránka
· 10 naj
· Archív článkov
· Diskusné fórum
· Hľadanie
· Na stiahnutie
· Napíšte nám
· Pomoc
· Prispejte článkom
· Štatistiky návštevnosti
· Váš účet
· Vaša pošta
· Zaujímavé odkazy vo WWWWeb Links
· Zoznam členov

Kto je OnLine

Momentálne je 8 návštevník(ov) a 0 člen(ov) online.

Ste anonymný užívateľ. Môžete sa zdarma zaregistrovať tu

Z diskusného fóra


 pieseň
 Piesne
 KTO MOZE BYT UCITELOM BESIEDKY v ECAV

Fóra DETSKÁ BESIEDKA

7 najčítanejších článkov

7 Nejčtenější

· 1: Prednáška psychologičky Mgr. Aleny Nyplovej (Zvolen - 4.9.2004) - (65236 čtenářů)
· 2: Deň matiek 2005 - (28841 čtenářů)
· 3: Srdce - (25935 čtenářů)
· 4: Holubica - (21234 čtenářů)
· 5: Vianočné pásmo 2004 - (19958 čtenářů)
· 6: Prichádza na svet materiál pre detské besiedky!!! - (15617 čtenářů)
· 7: Prosbičky do ručičky - modlitbičky pre detičky - (12629 čtenářů)

VyhľadávaniePokročilé vyhľadávanie

Tomáš


Autor: admin - tvrtok, 26.04. 2012 - 12:43:51
3. po Veľkej noci (29. apríl 2012)

Tu však Tomáš, jeden z dvanástich, prímenom Dvojča, nebol s nimi, keď Ježiš prišiel. Povedali mu teda ostatní učeníci: Videli sme Pána! Ale on im odpovedal: Ak neuvidím stopy klincov v Jeho rukách a nevložím si prst na miesto, kde tie klince boli, a ruku Mu nevložím do boku, vôbec neuverím. Po ôsmich dňoch zase boli Jeho učeníci dnu; aj Tomáš bol s nimi. A prišiel Ježiš, hoci dvere boli zatvorené, a postaviac sa do prostriedku, riekol im: Pokoj vám! Potom hovorí Tomášovi: Daj sem prst a pozri sa na moje ruky; daj sem ruku a vlož ju do môjho boku a nebuď neveriaci, ale veriaci. Tomáš mu povedal: Pán môj a Boh môj! A Ježiš mu riekol: Pretože si ma videl, uveril si; blahoslavení, ktorí nevideli, a predsa uverili.“ (Ján 20, 24-29)

Na začiatku roka sme si postupne predstavili mužov, ktorí zapísali skutky a slová Pána Ježiša Krista do evanjelií a vďaka ktorým dnes môžeme toho toľko o Pánovi Ježišovi vedieť. Teraz – v období po Veľkej noci, kedy sa radujeme zo vzkriesenia Pána Ježiša, všimnime si trochu viac tých, ktorí stáli po boku Pána Ježiša a po Jeho smrti a vzkriesení sa stali Jeho prvými svedkami a hlásateľmi.

Jedným z učeníkov Pána Ježiša Krista bol Tomáš. Veľa toho o ňom nevieme, počas života Pána Ježiša Krista sa o ňom takmer vôbec v Písme nehovorí. Ale keď Pán Ježiš zomrel a vstal z mŕtvych, prejavil sa Tomáš ako veľký pochybovač.

Pán Ježiš sa postupne ukázal svojim učeníkom jednotlivo i naraz, no Tomáš pri tom vždy akosi chýbal. Keď mu ostatní povedali, že videli Pána, neveril a vyhlasoval, že neuverí dovtedy, kým sa na vlastné oči nepresvedčí a nevloží svoje ruky do rán Pána Ježiša. Keď potom boli znova učeníci spolu a bol medzi nimi aj Tomáš, zjavil sa medzi nimi sám Pán Ježiš Kristus a keďže dobre vedel o Tomášových pochybnostiach, pristúpil rovno k nemu a ukázal mu svoje rany na rukách i nohách. Tu sa Tomáš zaradoval, ale aj zahanbil pre svoju neveru. Pán Ježiš mu na to povedal slová, ktoré nám z Božieho slova znejú doteraz: „Tomáš, ty si uveril, lebo si videl. Blahoslavení sú však tí, ktorí nevideli a predsa uverili“.

Aj dnes si mnohí ľudia myslia, že keby sa Pán Boh všetkým zjavil, určite by viac ľudí v Neho uverilo.  Aj mnohí neveriaci vyhlasujú, že v Pána Boha sa nedá veriť, lebo Ho nikto nevidel a teda sa Jeho existencia nedá dokázať. Na svete je však veľa vecí, ktoré nevidíme a predsa existujú. Nevidíme vietor, nevidíme elektrickú energiu, nevidíme stred zeme či ďaleké vesmírne galaxie a mnoho iných vecí, ktoré nevidíme vlastnými očami, ale môžeme ich vnímať nejakým iným spôsobom – vietor ak mu nastavíme líce, elektrinu ak do nej zapojíme svietidlo. Ani Pána Boha nevidíme očami, no Jeho prítomnosť a konanie v našom živote môžeme veľmi jasne vnímať, ak Mu to dovolíme a ak si Jeho pôsobenie pri nás všímame. Pán Ježiš vo svojich slovách Tomášovi hovorí, že šťastný je taký človek, ktorý nepotrebuje vlastnými očami vidieť dôkazy a predsa otvorí srdce Pánu Bohu. Veď ak by sa Pán Ježiš Tomášovi nezjavil, tento by azda nikdy v Neho neuveril a to by bola škoda. Rovnako je škoda každého človeka, ktorý si aj dnes zatvára srdce pred Pánom Bohom. No kto svoje srdce Pánu Bohu otvára s dôverou a nežiada dôkazy, je šťastný a Pán Boh sa mu sám dá v živote poznať.

Dôverujme teda aj my Pánu Bohu a otvárajme Mu srdcia bez pochybností a domáhania sa dôkazov.


 

Prihlásiť sa

Užívateľské meno

Heslo

Ešte nemáte svoj účet? Môžete si ho vytvoriť. Ako registrovaný užívateľ získate veľa výhod. Budete môcť upraviť vzhľad tohto webu, nastaviť zobrazenie komentárov, posielať komentáre, posielať správy ostatným užívateľom a veľa ďalších.

Súvisiace odkazy

· Viac o
· Ďalšie články od autora: admin
Prednáška psychologičky Mgr. Aleny Nyplovej (Zvolen - 4.9.2004)

Hodnotenie článku

Priemerné hodnotenie: 0
Hlasov: 0

Zvoľte počet hviezdičiek:

Vynikajúci
Veľmi dobrý
Dobrý
Priemerný
Zlý

Možnosti


 Vytlačiť článok Vytlačiť článok

DETSKÁ BESIEDKA
Tento web spravuje sekcia práce s deťmi vnútornej misie Evanjelickej cirkvi a.v. na Slovensku.
Napíšte nám svoje pripomienky, podnety a návrhy k tomuto webu

Tieto stránky vznikli s pomocou Jiřího Stavinohu - autora redakčného systému United-nuke, za čo mu patrí naša vďaka.
Powered by Copyright © UNITED-NUKE CMS. Všetky práva vyhradené.
Čas potrebný k spracovaniu stránky 0.03 sekúnd