DETSKÁ BESIEDKA

MOŽNOSTI

· Úvodná stránka
· 10 naj
· Archív článkov
· Diskusné fórum
· Hľadanie
· Na stiahnutie
· Napíšte nám
· Pomoc
· Prispejte článkom
· Štatistiky návštevnosti
· Váš účet
· Vaša pošta
· Zaujímavé odkazy vo WWWWeb Links
· Zoznam členov

Kto je OnLine

Momentálne je 13 návštevník(ov) a 0 člen(ov) online.

Ste anonymný užívateľ. Môžete sa zdarma zaregistrovať tu

Z diskusného fóra


 pieseň
 Piesne
 KTO MOZE BYT UCITELOM BESIEDKY v ECAV

Fóra DETSKÁ BESIEDKA

7 najčítanejších článkov

7 Nejčtenější

· 1: Prednáška psychologičky Mgr. Aleny Nyplovej (Zvolen - 4.9.2004) - (61784 čtenářů)
· 2: Deň matiek 2005 - (28468 čtenářů)
· 3: Srdce - (24345 čtenářů)
· 4: Holubica - (19680 čtenářů)
· 5: Vianočné pásmo 2004 - (19547 čtenářů)
· 6: Prichádza na svet materiál pre detské besiedky!!! - (15201 čtenářů)
· 7: Prosbičky do ručičky - modlitbičky pre detičky - (12023 čtenářů)

VyhľadávaniePokročilé vyhľadávanie


Vitajte na portáli DETSKÁ BESIEDKA

Logo detskej besiedky - chlapček a dievčatko v kruhu s nápisom Detská besiedka ECAV

Evanjelická cirkev a.v. na Slovensku si uvedomuje, že to, čo človek dostane do života v rannom detstve, ostáva navždy. Mnohému sa možno neskôr naučiť, mnohé z toho možno aj zabudnúť. Ale hodnoty, ktoré naplnia detské srdce, vytrvajú. A vzťah k nebeskému Otcovi a k Pánu Ježišovi je prioritnou hodnotou. Preto chce Evanjelická cirkev hodnoty duchovného života vštepovať deťom už od útleho veku. Detská besiedka je to ideálne miesto, kde sa tento proces môže uskutočňovať. Je to priestor, kde sa deti stretávajú v rámci cirkevných zborov, a kde im vedúci a učitelia voľnou formou do srdca i mysle vštepujú základy duchovného života. Tento portál je venovaný práve detskej besiedke a tým, čo ju vyučujú ako aj všetkému, čo sa jej týka.

Čo Vám chce tento web dať?

Tento portál Vám prináša aktuálne informácie o dianí v oblasti práce s deťmi v rámci Evanjelickej cirkvi a.v. na Slovensku aj v zahraničí. Nájdete tu avíza a pozvánky na pripravované akcie, správy z už uskutočnených podujatí, prednášky a rôzne iné materiály z konferencií a seminárov, teologické i pedagogické odborné články, články na povzbudenie a duchovné posilnenie, informácie o tom, čo všetko vydali vydavateľstvá na Slovensku pre deti, poéziu, ktorú možno použiť pri vyučovaní alebo nacvičovaní programov k rôznym príležitostiam, slovník, v ktorom nájdete vysvetlenie teologických, cirkevných či pedagogických pojmov, možnosť získať odpoveď na Vaše otázky od odborníkov a všeličo iné.

Čo môžete dať Vy tomuto webu?

My, učitelia detských besiedok, máme toho veľa spoločného. Spájajú nás mnohé problémy, otázky, skúsenosti. Je dobré, ak držíme spolu a o týchto otázkach hovoríme. Neváhajte preto prispieť radou alebo sa obrátiť s otázkou do diskusie, vyjadrite svoj názor hlasom v ankete alebo komentárom k článku, neváhajte prispieť do zbierky poézie svojím dielom, neváhajte nám poslať správu o tom, čo sa u Vás udialo, čo pripravujete alebo, čo ste zaujímavé zažili. Tento web môže rásť len vďaka Vám.

Zaregistrujte sa

Bezplatným zaregistrovaním sa na našom webe získate možnosť sťahovať materiály zo sekcie download alebo do nej prispievať, posielať nám správy a články, zapájať sa do diskusie. Taktiež môžete cez tento web komunikovať s ostatnými zaregistrovanými členmi, posielať im správy alebo môžete sami dostávať pravidelne informácie o novinkách na webe, ak o to požiadate. Pomocou zabudovaného RSS modulu môžete čítať najnovšie správy z rôznych slovenských spravodajských serverov, takže bez dlhého surfovania budete vždy o všetkom informovaní.

Podporte nás

Ak ste po návšteve tohoto webu získali dojem, že práca s deťmi má zmysel a je potrebná, podporte nás akoukoľvek finančnou čiastkou, ktorú zašlete na číslo účtu: 7889375/1200 s variabilným symbolom: 181674.


MOMENTÁLNE PREŽÍVAME


Obdobie Vianoc. V nich si pripomíname svetlo, ktoré prišlo do sveta tmy - svetlo Ježiša Krista. Boh sa zmiloval nad svetom a daroval mu svojho Syna. On znamená nádej pre všetkých. Nie len pre tých, čo sú zlí ale aj pre tých, ktorí si myslia, že sú dobrí. Radosť z Vianoc netrvá v cirkevnom roku iba 2 dni, ale niekoľko týždňov. Po samotných Vianociach, Novom roku a sviatku Zjavenia Krista Pána mudrcom (ľudovo nazývaný Traja králi) totiž nasleduje niekoľko nedieľ, ktoré stále pripomínajú radosť Vianoc. Táto tradícia sa z cirkevného roka preniesla aj do tradície ľudovej, kde je toto obdobie známe pod názvom fašiangy. Nedele v tomto čase sa nazývajú nedeľami "po Zjavení", pričom sú číslované poradovým číslom. Čas fašiangov, radosti a veselosti končí až deväť týždňov pred Veľkou Nocou nedeľou, ktorá sa podľa toho nazýva "Deviatnik". Jej dátum je každý rok iný, pretože sa odvíja od dátumu Veľkej Noci

Dnes je streda, 18. januára 2017 06:49

Najbližšia nedeľa: 22. január - 3. nedeľa po Zjavení
Téma nedele podľa Agendy: Dobrým premáhaj zlé
Téma detskej besiedky: K Vianociam patria pastieri

Prípravka na nedeľu

Prípravka z predošlej nedele

Keďže je našim dobrým zvykom začať každý mesiac Božím slovom a krátkou úvahou nad ním, je tu aj teraz ZAMYSLENIE NA MESIAC FEBRUÁR


DO POZORNOSTIDúha a Martin Luther

Časopis Dúha, ktorý vydáva vydavateľstvo Tranoscius Vám určite nie je neznámy. V tomto školskom roku prináša opäť mnoho zaujímavého čítania ako aj priehrštie aktivít pre deti. Navyše z príležitosti blížiaceho sa 500. výročia reformácie, v ňom nájdete seriál o živote a diele Dr. Martina Luthera. Deti sa tak pútavou formou dozvedia niečo o tom ako žil, kým bol aj čo učil a prečo je 31. október 1517 pre nás taký dôležitý. <

Strom života

Možno si ešte pamätáte na zbierku detských zamyslení Svetlo života, ktorá vyšla vo vydavateľstve Tranoscius v marci roku 2011. Dnes Vám ponúkame jej pokračovanie. Viac o tom čítajte tu.

Spolupracujeme s časopisom Dúha

Časopis Dúha z ponuky vydavateľstva Tranoscius Vám určite nie je neznámy. Publikuje deťom prístupné texty, piesne, hry a návody, preto je vhodnou pomôckou na vyučovanie náboženstva v školách i cirkevných spoločenstvách. Je možné s ním výhodne pracovať aj pri rodinnej duchovnej výchove. Časopis pravidelne prechádza medzinárodným auditom a je hodnotený ako jeden z najlepších v strednej Európe. Jeho vydávanie podporujú domáce i medzinárodné kresťanské i profánne organizácie.
Radi by sme Vás však upozornili, že v septembri 2014 sa začala aj spolupráca časopisu Dúha s misijným oddelením GBÚ ECAV na Slovensku. V praxi to teda znamená, že ak na detskej besiedke využívate náš tematický plán a prípravky, ktoré sú publikované na tomto webe, nájdete v časopise Dúha vždy nejakú aktivitu, tematicky zosúladenú s našim plánom, ktorú môžete vhodne využiť na detskej besiedke. Autorkou týchto aktivít a pracovných listov je redaktorka Dúhy sestra Iveta Topoľčanyová.
Viac o časopise Dúha, ako aj informácie o možnosti predplatenia nájdete na stránke www.tranoscius.sk

Materiál "Cesta za Pánom Ježišom" vypredaný!

Oznamujeme všetkým záujemcom o materiál "Cesta za Pánom Ježišom", že náklad, vyrobený v roku 2006 je definitívne vypredaný.
Žiaľ, s poľutovaním musíme konštatovať, že nie všetky zbory alebo jednotlivci, ktorí si v októbri 2006 čerstvo vydaný materiál prevzali, ho aj uhradili. Väčšina "neplatičov" nereagovala ani na opakované výzvy. Preto sa teraz obraciame na všetkých tých, ktorí cestou seniorského úradu obdržali tento materiál a z nejakého dôvodu ho neuhradili ani nepoužili s výzvou, aby ho vrátili Generálnemu biskupskému úradu. Nájdu sa totiž záujemcovia, ktorí ešte aj teraz o tento materiál majú záujem. Váš nepoužitý a neuhradený exemplár by preto mohol poslúžiť tam, kde by ho potrebovali, avšak si ho už nemôžu zakúpiť.
Všetci, ktorí majú záujem reagovať na túto výzvu, sa môžu ozvať na e-mailovú adresu detskabesiedka@ecav.sk alebo nepoužitý a neuhradený exemplár materiálu priamo poslať poštou na adresu Generálneho biskupského úradu v Bratislave.

Všetkým, ktorí reakciou na túto výzvu pomôžu tým, čo vypredaný materiál zháňajú, vopred ďakujeme.

- - -

MÁM PROBLÉM!!! Ak ste sa pri svojej práci, počas prípravy na detskú besiedku alebo priamo počas jej vyučovania stretli s otázkou, problémom alebo ťažkosťou, s ktorou si nedokážete pomôcť bez rady odborníka, tak toto je práve pre Vás.

Tvorte s nami tento web!

Čakáme práve na Vaše správy, články, zamyslenia, nápady, básne, pásma a všetko, s čím by ste boli ochotní sa podeliť. INFORMUJTE NÁS! POĎTE S NAMI BUDOVAŤ POETICKÝ KÚTIK!


Najnovšie články


· Martino vyznanie[ 0 komentárov - 151 čitateľov ]
· Tomášovo vyznanie[ 0 komentárov - 110 čitateľov ]
· Petrovo vyznanie[ 0 komentárov - 93 čitateľov ]
· Boh nás miluje[ 0 komentárov - 165 čitateľov ]
· Konferencia pre pracovníkov s deťmi 2015[ 0 komentárov - 361 čitateľov ]

[ Viac v sekcii článkov ]

Najnovšie súbory


1: Nešťastný vojak (113 stiahnutí)
2: Stromčeky pri jasliach (399 stiahnutí)
3: Vianočná báseň (361 stiahnutí)

Martino vyznanie


admin, Pondelok, 06.06. 2016 - 00:00:00, Prípravky, 151 čitateľov, 5351 bajtov
3. nedeľa po Svätej Trojici

Tomášovo vyznanie


admin, Pondelok, 30.05. 2016 - 00:00:00, Prípravky, 110 čitateľov, 4690 bajtov
2. nedeľa po Svätej Trojici

Petrovo vyznanie


admin, Pondelok, 23.05. 2016 - 00:00:00, Prípravky, 93 čitateľov, 4242 bajtov
1. nedeľa po Svätej Trojici

Boh nás miluje


admin, Pondelok, 18.04. 2016 - 00:00:00, Prípravky, 165 čitateľov, 5311 bajtov
4. nedeľa po Veľkej Noci

Konferencia pre pracovníkov s deťmi 2015


admin, tvrtok, 20.08. 2015 - 17:00:00, Akcie a stretnutia, 361 čitateľov, 5377 bajtov
Srdečne Vás pozývame na konferenciu pre pracovníkov s deťmi 2015

O veľkej večeri


admin, Pondelok, 08.06. 2015 - 00:00:00, Prípravky, 288 čitateľov, 6422 bajtov
2. nedeľa po Sv. Trojici (14. jún 2015)

Rodičia a deti


admin, Pondelok, 19.01. 2015 - 00:00:00, Prípravky, 369 čitateľov, 7885 bajtov
3. nedeľa po Zjavení (25. január 2015)

Rodina


admin, Pondelok, 12.01. 2015 - 00:00:00, Prípravky, 320 čitateľov, 6914 bajtov
2. nedeľa po Zjavení (18. január 2015)

Krst svätý


admin, Pondelok, 05.01. 2015 - 00:00:00, Prípravky, 377 čitateľov, 6956 bajtov
1. nedeľa po Zjavení (11. január 2015)

Strom života


admin, Utorok, 09.12. 2014 - 12:00:00, Čo si možno kúpiť, 445 čitateľov, 1697 bajtov
Daniela Veselá, Štefan Kiss

394 článkov (40 stránok, 10 článkov na stránku)
[ 1 | 2 | 3 ]
Prejsť na:

Čítame Bibliu:

Tento blok zatiaľ nič neobsahuje.

OBSAH

Čo sa pri besiedkach deje:

Akcie a stretnutia

Besiedka v zahraničí

Správy z domova

Správy zo sveta

Niečo praktické:

Čo si možno kúpiť?

Galéria nápadov

Modlitbičky

Pásma a pomôcky

Prípravky

Projekty

Publikácie

Vystrihnite si

Na zamyslenie i poučenie:

Odznelo na seminári

Zamyslenia

Etwas auch für deutsche Besucher:

Deutsche Artikel Hier können Sie etwas über uns auch in deutsche Sprache finden

Prihlásiť sa

Užívateľské meno

Heslo

Ešte nemáte svoj účet? Môžete si ho vytvoriť. Ako registrovaný užívateľ získate veľa výhod. Budete môcť upraviť vzhľad tohto webu, nastaviť zobrazenie komentárov, posielať komentáre, posielať správy ostatným užívateľom a veľa ďalších.

Navštívte


Detská misia

Použite OnLine Bibliu

Oficiálna stránka ECAV

Súkromná stránka tajomníka GBÚ pre prácu s deťmi

Zapojte sa do našej ankety

Ktorý čas považujete za najvýhodnejší pre vyučovanie detskej besiedky?

Paralelne so službami Božími
Mimo služieb Božích v nedeľu
Mimo služieb Božích v sobotuVýsledky
Ďalšie ankety

Hlasov 297

Staršie články

Sobota, 01.02.
· Čoho je viac
Nedea, 01.12.
· Kedy budú Vianoce
Piatok, 01.11.
· Obraz Boha
Utorok, 01.10.
· Absolútna dôvera
Nedea, 01.09.
· Priateľ ako dar
Pondelok, 01.07.
· Aké máme vzory
Sobota, 01.06.
· Bohaté plány
Streda, 01.05.
· Máj - lásky čas
Pondelok, 01.04.
· Čo je vlastne dôležité
Piatok, 01.03.
· Spomienka na doc. Jána Greša
Piatok, 01.02.
· Ako dlho trvá radosť
Sobota, 01.12.
· Na všetkom zarobiť
Utorok, 30.10.
· Biblia ako autorita a základ evanjelickej detskej besiedky
Piatok, 31.08.
· ELSA 2012 na Slovensku bola požehnaná
Piatok, 06.07.
· Konferencia ELSA na Slovensku
Streda, 04.07.
· Deti na III. evanjelických cirkevných dňoch
Piatok, 22.06.
· III. Evanjelické cirkevné dni aj pre deti
· Deti v Devičanoch si podali ruku
Pondelok, 11.06.
· Biblia dnes
Pondelok, 04.06.
· Šírenie evanjelia písomne
Piatok, 01.06.
· Už aby bol koniec
Pondelok, 28.05.
· Šírenie evanjelia ústne
Pondelok, 14.05.
· Pavol
Utorok, 01.05.
· Deliť či spájať?
Pondelok, 30.04.
· Bratia Zebedeovi
tvrtok, 26.04.
· Tomáš
Streda, 11.04.
· Peter
Pondelok, 19.03.
· Posledná večera
Pondelok, 12.03.
· Rozsudok smrti a zrada
Pondelok, 05.03.
· Pomazanie v Betánii

Staršie články
DETSKÁ BESIEDKA
Tento web spravuje sekcia práce s deťmi vnútornej misie Evanjelickej cirkvi a.v. na Slovensku.
Napíšte nám svoje pripomienky, podnety a návrhy k tomuto webu

Tieto stránky vznikli s pomocou Jiřího Stavinohu - autora redakčného systému United-nuke, za čo mu patrí naša vďaka.
Powered by Copyright © UNITED-NUKE CMS. Všetky práva vyhradené.
Čas potrebný k spracovaniu stránky 0.08 sekúnd