Svetová rada cirkví odsúdila útoky proti kresťanom v Sýrii

Svetová rada cirkví odsúdila nedávne útoky a zverstvá milícií Islamského štátu proti kresťanom v Sýrii. Zároveň vyzvala medzinárodné spoločenstvo štátov k účinnej ochrane civilného obyvateľstva vo vojnou zničenom regióne.
Zástupca generálneho tajomníka Svetovej rady cirkví Georgys Lemopoulos vo vyhlásení vyjadril hlboké znepokojenie nad nedávnymi správami o útokoch na kresťanské osady, zabíjaní civilistov, únose asi sto ľudí a vyvolaní hromadného exodu komunít. Svetová rada cirkví odsudzuje všetky tieto aj ďalšie útoky.

Svetová rada cirkví je združením 349 kresťanských cirkví z viac ako 120 krajín. Násilné útoky proti civilnému obyvateľstvu odsúdila ako vojnové zločiny a zločiny proti ľudskosti. Zároveň vyzvala medzinárodné spoločenstvo, aby prijalo účinné opatrenia na ochranu civilného obyvateľstva a dotknutých komunít pred ďalšími útokmi a aby zabezpečilo, že páchatelia budú zobraní na zodpovednosť za svoje zločiny.

Zdroj: Rádio Lumen, 27. 2. 2015; Tlačová agentúra KAP (skrátené)