Stretnutie detí POS 2017

Stretnutie detí  POS 2017

V Starej Turej sa v sobotu 23. septembra 2017 konalo už 5. seniorátne stretnutie detí z Považského seniorátu.
Seniorátne stretnutie detí od začiatku robím v spolupráci s niektorým ochotným cirkevným zborom v senioráte a základnou školou na jeho území kvôli nevyspytateľnosti počasia a kapacite priestorov. Tento rok sa nám v Starej Turej ozaj veľmi zišli, pretože sobotný 23. september bol mimoriadne chladný a daždivý. Vďaka možnosti využitia objektu Základnej školy na Komenského ulici mohol byť tento deň pripravený pre deti z Považského seniorátu „v suchu“  aj napriek nepriazni počasia.

Program sa začal detskými piesňami na oslavu Pána Boha a biblickou lekciou o Zacheovi, značke STOP a láske Pána Ježiša, ktorá je tu pre nás NONSTOP! Po duchovnom občerstvení boli pripravené čajíky, kávičky a koláčiky z výroby staroturianskych žien. Teplý a chutný obed nám navarili pani kuchárky jedálne ZŠ.

Pre deti sme pripravili 13 rôznych zábavných aktivít trénujúcich logiku, trpezlivosť či vedomosti. Využili sme hry a nafukovacie atrakcie projektu Helping Hand. Nechýbalo ani obľúbené maľovanie na tvár a tvorivá dielňa. Na príprave a realizácii sa s Božou pomocou podieľalo 25 dobrovoľníkov z cirkevných zborov Stará Turá a Podlužany. Financovanie zabezpečil Považský seniorát ECAV na Slovensku. O tom, že táto služba priniesla deťom radosť a požehnaný čas svedčia odkazy, ktoré nám napísali: „Páčil sa nám príbeh, piesne, obed... Páčili sa nám všetky stanovištia. Ďakujeme... Nevadí, že sme museli skoro ráno vstávať. Všetci sme sa veľmi tešili... Aj keď prší, je tu super. Prídeme aj nabudúce.“