V Turanoch privítali spevokoly TUS

V Evanjelickom a. v. chráme Božom v Turanoch otvorili nový cirkevný rok veľmi pekným a príjemným stretnutím spevokolov Turčianskeho seniorátu ECAV na Slovensku.
Prítomných privítala sestra dozorkyňa Viera Jarošová, ktorá vyjadrila radosť, že práve v Turanoch môže všetkých privítať spevokoly z Turčianskeho seniorátu. Cirkevný zbor prechádza neľahkým obdobím, ale práve takéto stretnutia sú pre nich povzbudeným a požehnaním.

Prítomným sa prihovorila aj koordinátorka stretnutia sestra farárka Jana Bosáková, ktorá celé podujatie viedla. Započúvali sme sa do rôznych duchovných piesní. Na začiatku zaznela spoločná adventná pieseň ES č. 14 Ó, príď, ó, príď Emanuel a potom postupne svoje nacvičené piesne zaspievali sestry a bratia z cirkevných zborov Príbovce, Turany, Záturčie, Sučany, Žilina, Mošovce, Martin, Ivančiná a Krpeľany.

Na záver slová povzbudenia, poďakovania i požehnania vyslovil brat senior Marián Kaňuch. Na znak vďaky boli dirigentom odovzdané kvety a ďakovné listy spevokolom. Následne sestra dozorkyňa pozvala všetkých prítomných na malé občerstvenie, ktoré pripravili sestry a bratia z Turian i fílií. Pri dobrom koláči a teplom čaji sme pri vzájomných rozhovoroch spoločne prežili chvíle, ktoré v nás budú rezonovať nielen počas adventu, ale aj počas vianočných sviatkov. Ďakujeme predovšetkým Pánu Bohu, že požehnal toto stretnutie.