Prehliadka spevokolov Rimavského seniorátu 2014

V Rimavskom senioráte ECAV na Slovensku sa každoročne v nedeľu na Poďakovanie za úrody zeme uskutočňuje seniorátna prehliadka spevokolov. Tento rok sa tak stalo 5. októbra a miestom prehliadky spevokolov bol Evanjelický a. v. kostol v Padarovciach.
„Dobrorečiť budem Hospodinovi v každom čase, nech je chvála o Ňom neprestajne v mojich ústach“ – slovami z 34. žalmu sa v úvode podujatia prihovoril Marcel Ištván, predseda vnútromisijného výboru RIS. Modlitbou poslúžila sestra farárka Viktória Lisáková, ktorá Cirkevný zbor ECAV Padarovce administruje. Spevokoly z jednotlivých cirkevných zborov k vystúpeniu pozvala Anna Germanová a predstavila ich históriu, činnosť i piesne, s ktorými na tohoročnej prehliadke vystúpili.

A tak postupne svoj program uviedli spevokoly z cirkevných zborov: Rimavská Sobota, Gemer, z dcérocirkvi ECAV Kráľ-Abovce (CZ Tornaľa), Kokava nad Rimavicou, Klenovec, Hrachovo, Hnúšťa, Drienčany a Budikovany. Ako hosť vystúpil ženský spevokol Reformovanej kresťanskej cirkvi z obce Veľký Blh.

Poďakovanie všetkým členom spevokolov, dirigentom, hudobníkom vyslovil senior Rimavského seniorátu ECAV Dušan German, ktorý vyzdvihol fakt, že si v tejto napätej dobe dokážu oddeliť čas na prípravu vystúpení a spevom chváliť Pána Boha. V závere všetkým prítomným udelil apoštolské požehnanie.

S históriu Cirkevného zboru ECAV Padarovce, ktorý vznikol v r. 1680, účastníkov oboznámil kurátor Július Šimon. S úsmevom podotkol, že všetkých účastníkov prehliadky spevokolov je viac ako obyvateľov obce (obec má t. č. 170 obyvateľov). S vyslovením poďakovania odovzdal každému spevokolu pamätný list.